ארץ הפיורדים הכחולים

טיול מאורגן לנורבגיה - 8 ימים

08 ימים / 07 לילות

קופנהגן
הפיורדים
ברגן
לגו-לנד
הקודם
הבא

תאריכי יציאה

מחיר הטיול

יצירת קשר

לפרטים נוספים, הצעת מחיר והזמנות

התקשרו עכשיו 1-800-350-545
 נשמח לעמוד לשרותכם

המחיר כולל:
 • כרטיס טיסה עפ"י המסלול (בטיסת שכר).
 • מיסי נמל והיטלי דלק כפי שידועים היום.
 • 7 לילות בבתי מלון מדרגה ראשונה ומדרגת תיירות טובה בחדרים זוגיים.
 • כלכלה: 7 ארוחות בוקר קונטיננטאליות ממצרכים מותרים בכלים חד-פעמיים + 2 ארוחות שבת + 3 ארוחות צמחוניות. אפשרות להכנת כריכים (לחם וממרחים).
 • העברות וסיורים לפי המסלול.
 • כניסות לאתרים לפי המסלול
 • טיפים לנותני השרותים בחו"ל
 • מדריך קבוצה מנוסה ושומר מצוות.
המחיר אינו כולל:
 • ביטוח רפואי אישי.
 • הוצאות בעלות אופי אישי.
 • בילויים ותכניות בערבים,
  אשר אינם כלולים במסלול.
 • כל מה שאינו מפורט בסעיף הטיול כולל.

חובה לעשות ביטוח מטען, רפואי וביטול טיול ליוצאים לחו"ל, מיום הזמנת הטיול.

לקוחות מספרים

טיולים נוספים שעשויים לעניין אותך

"כי אראה שמיך מעשה אצבעותיך … אדוננו מה אדיר שמך בכל הארץ" (תהילים ח'). זאת הקריאה המתפרצת מלב המאמין המבקר בנורבגיה. נופי בראשית, קרחונים, פיורדים תלולי גדות, מפלי מים עצומים, יערות אפלים, כפרים צבעוניים ואנשים שקטים, בהירים וגבוהי קומה. זאת היא תמונה חלקית של נורבגיה. מדינה, שחלקה שרוי בחושך במשך כחצי שנה, מציגה לעולם מופת למדינת סעד ולאופן שבו השליטים משרתים את עמיהם. האזרחים נהנים מעושרם הייחודי המופק מהטבע, נפט, עצים, דגה,צמר וחלב. מחלק הארץ, שהשמש לא שוקעת בה בחלק מהשנה, צמחה האומנות והמוזיקה, וממנו יצאו גיבוריה מגלי הקטבים והחוקרים האמיצים, יורשיהם של הוויקינגים. 
יהודים – במחצית השניה של המאה ה-19, לאחר שבוטל האיסור של הגירת יהודים לנורבגיה, החל להתפתח ישוב שהגיע במלחמת העולם ה- II  לכ- 2,100 יהודים, ומוסדות הקהילה: רבנות, בית כנסת ומרכז קהילתי פעלו כסדרם. היהודים לחמו שכם אל שכם עם אזרחי נורבגיה, כדי למנוע את הכיבוש הנאצי. בסתיו 1942 גורשו כ-800 מבני עמנו וכמעט כולם נרצחו במחנות השונים על אדמת אירופה.      

יום מס' 1 (שני): תל אביב - אוסלו – לילהאמר - דומבס

מפגש הקבוצה בשדה התעופה בן גוריון, וטיסה לאוסלו, בירת נורבגיה. לאחר הנחיתה, ניסע צפונה לעיר לילהאמר הציורית, שבתיה, בתי עץ ישנים על רקע הררי, ומשקיפים על גדות אגם המיוסה – האגם הגדול ביותר בנורבגיה. העיר התפרסמה באולימפיאדת החורף שהתקיימה בה ב- 1994. ואנו נבקר באתר, ונראה את מקפצת הסקי האולימפית. נבקר במוזיאון הפתוח – מייהאגן, בו מוצגים כ-150 מבני עץ כפריים מקוריים, על תכולתם. המדריכות הלבושות בבגדים מסורתיים, ידריכו אותנו בין 50,000 המוצגים, והצפייה החווייתית בהם תאפשר לנו להבין כבר בתחילת הטיול את רוח המקום. בהמשך ניסע דרך אוטה המונה כ- 2,500 תושבים ללינה באזור דומבס, שממוקמת על מזלג דרכים ומוקפת יערות.

יום מס' 2 (שלישי): דרך הטרולים - דרך הנשרים - ארץ הפיורדים

נופיה עוצרי הנשימה של נורבגיה הם הגורמים לנו לצאת למסע בסקנדינביה, והיום נחווה אותם בכל חושינו. אונדאלסנס הציורית, תשמש לנו כנקודת יציאה אל דרך הטרולים. אשר נפתחה ב- 1936, ונחשבת לאחת הדרכים העקלתוניות והיפות ביותר בעולם. 20 שנה עמלו על פריצת וסלילת דרך זו, שתחילתה בעמק פורה והמשכה תלול מאוד.
הדרך מטפסת בשיפועים תלולים מאוד וצרים מאוד, והיא בעלת 11 עקומות חדות. בדרכנו נוכל לראות את כפרי הדייגים המסורתיים לאחר שנצפה על הנוף הנשקף מקצה הדרך, נמשיך ניסע בדרך האטלנטית, הנחשבת כאחת היפות בעולם. דרך של כ-8 ק"מ מפותלים, שעיקוליה חודרים אל האוקיינוס האטלנטי. היא מקשרת בין איים קטנים, שוניות וצוקי סלע, בין היתר באמצעות כבישים מוגבהים ושמונה גשרים. ניסע בדרך הנשרים העוברת בגובה רב המאפשר לנו לצפות ממעוף הציפור על גייראנגר פיורד. ומשנשבע מהיופי נגלוש לעיירה גייראנגר, ממנה נצא לשייט לאורך הפיורד. 
נראה את "מפלי ההינומה" ו"שבע האחיות" ונתרשם מגובה המצוקים המקיפים את הפיורד. בהמשך (באם מזג האוויר יאפשר) נעלה למצפה דלסניבה ממנו נגלה נוף הרים נישאים המכוסים בשלג עד ופיורדים. בסוף היום נגיע למלון באזור

יום מס' 3 (רביעי): ארץ הפיורדים- קרחון בריקסדאל – דרך הנוף לברגן

קרחון בריקסדיל הסמוך לעירה אולדן הנו  שלוחה של הקרחון יוסטדאל – הגדול בקרחוני  נורבגיה. כבר יותר ממאה שנה מגיעים תיירים לעמק הפורה כדי לחזות בצבעו הכחול המדהים של הקרחון. אפשר לעשות את הדרך אל הקרחון על גבי אותו גזע של סוסי פוני ותיקים, אפשר באמצעות כרכרה או טרקטורון (למעוניינים, בתשלום) או ברגל. ככל שמתקרבים לקרחון, הדרך נעשית תלולה יותר. בצד הדרך שוצפים מי הנהר הנשפכים מהקרחון. מראה הקרחון הכחול הנגלה לעינינו, נפלא. טבע לכל מלוא רוחב העין. לאחר שנחוש את הקרח הצפוני, ניסע בדרך נופית שתשלב שייט על הסוגנפיורד, מעבר במנהרת לארדאל – הארוכה בעולם –  ונופים מרהיבים, לעיר הציורית ברגן – בירת חבל הפיורדים.

יום מס' 4 (חמישי): ברגן - ארץ הפיורדים – גיילו

כרבע מליון תושבים מתגוררים בברגן, והיא העיר השניה בגודלה בנורבגיה. בין ההרים והים מציגה העיר את כל חמודותיה. הים הכחול, הסירות הצבעוניות, הר פלווין – ממנו נערוך תצפית, ובתי העץ הצבעוניים שנבנו בימי הביניים. נטייל באתריה החשובים, נראה את מגדל רוזנקרנץ, נבקר בשוק הדגים, השוקק פעילות קרוב ל 450 שנים, באותו המקום ממש, במפרץ ששימש את הויקינגים. לאחר שנסיים את היכרותנו עם העיר, ניסע מזרחה, נחצה את הרדנגפיורד במעבורת ונגיע למפל המים המדהים בוורינגפוס. שביל יוביל אותנו אל ראש המפל, הנופל זקוף לעומק של 185 מטרים. בהמשך, נעפיל לרמת הארדאנגרווידה ומשם לגיילו, הידועה כמרכז ספורט החורף הגדול בנורבגיה.

יום מס' 5 (שישי): גיילו - אוסלו

היום מזומנת לנו נסיעה של כ-250 ק"מ, בנופים עוצרי נשימה של נהרות, אגמים, הרים, יערות, מפלי מים   וכפרים ציוריים, עד הגיענו לאוסלו הבנויה בקצה פיורד. העיר שהיא מרכז התרבות, הכלכלה והשלטון, נוסדה  כתחנת מסחר מוגנת. היא  נשרפה והוקמה מחדש במאה ה17. כשנגיע לאוסלו נערוך בה סיור היכרות ראשוני. נבקר בנמל הישן ששוקם ומשמש כמרכז עסקים, מסחר ובילוי, המתחרה בהצלחה ברחוב העסקים ההיסטורי. נראה את בניין העיריה המצופה לבנים אדומות, בו מחולק פרס נובל לשלום, וזאת עפ"י צוואתו של אלפרד נובל – תעשיין שבדי,   ממציא הדינמיט. בהמשך, נבקר בפארק פרוגנר המפורסם בזכות פסליו של  ויגלאנד, המתארים את מסלול חייו של האדם. בהמשך היום נגיע למלוננו. תפילה וסעודת ליל שבת בבית הכנסת במרכז היהודי של אוסלו.

יום מס' 6 (שבת): אוסלו

לאחר תפילה וסעודת השבת, נצא לטיול רגלי עם מלווה הקבוצה באזור המלון.

יום מס' 7 (ראשון): אוסלו- חצי האי ביגדאוי

היום נעמיק את היכרותנו עם אוסלו. על חצי האי ביגדאוי, בנו הנורבגים מוזיאונים שהם שיר הלל לגיבוריהם הנועזים –  חוקרי הקטבים והימים. נתחיל במוזיאון ספינות הויקינגים,  שבו מוצגות שלוש ספינות דוממות של טובי יורדי הים של העולם העתיק. הספינות השתמרו היטב משום שהיו קבורות בתוך חימר, כ- 1100 שנים. בהמשך נבקר במוזיאון     קון-טיקי, בו מוצגות ספינת הגומא שבה חצו החוקר תור היירדאל וחבריו את האוקינוס השקט וספינת הנצרים בעזרתה חצה היירדאל את האוקינוס האטלנטי, כדי להוכיח קיומו של קשר ימי קדום בין אפריקה לאמריקה. נמשיך לאתר הולמנקולן המוקדש למסורת הסקי שהיא חלק מתרבותה של נורבגיה.

יום מס' 8 (שני) אוסלו – תל אביב

תם מסענו. עמוסי חוויות ורשמים ניסע לנמל התעופה, ממנו נמריא לישראל.