הצפון התוסס

טיול מאורגן לצפון איטליה והריביירה האיטלקית - 8 ימים

08 ימים / 07 לילות

טוסקנה
ורונה
מרפסת רומאו ויוליה
מגדל פיזה
הרי-הדולומיטים
ומציה
הקודם
הבא

תאריכי יציאה

 • 6-13/9/22

מחיר הטיול

יצירת קשר

לפרטים נוספים, הצעת מחיר והזמנות

התקשרו עכשיו 1-800-350-545
 נשמח לעמוד לשרותכם

המחיר כולל:
 • הדרכה מקצועית ומרתקת.
 • טיסות בינלאומיות עפ"י המסלול
  (מיסי נמל והיטלי דלק כפי שידועים נכון להיום).
 • אירוח בבתי מלון מדרגה ראשונה
  ומדרגת תיירות טובה.
 • כלכלה – חצי פנסיון: 7 ארוחות בוקר מורחבות, המבוססות על מוצרים מותרים, מוגשות בכלים חד-פעמיים ומתוגברות במוצרים מן הארץ, 7 ארוחות חמות, חלקן צמחוניות. אפשרות להכנת כריכים למשך היום.
 • העברות, סיורים וכניסות לאתרים, לפי המסלול .
 • אוטובוס מתאים לביצוע התכנית.
 • טיפים לנותני השרותים בחו"ל – למעט סבלות.
המחיר אינו כולל:
 • ביטוח רפואי אישי.
 • הוצאות בעלות אופי אישי.
 • בילויים ותכניות בערבים,
  אשר אינם כלולים במסלול.
 • כל מה שאינו מפורט בסעיף הטיול כולל.

חובה לעשות ביטוח מטען, רפואי וביטול טיול ליוצאים לחו"ל, מיום הזמנת הטיול.

לקוחות מספרים

טיולים נוספים שעשויים לעניין אותך

טיולנו ינוע במחוזות היפים והעשירים בצפונה של ארץ המגף. שמורות טבע, הרים, חופים וערים עתיקות ומודרניות . נתוודע לתרבויות מקוריות, נבקר באתרים ומוזיאונים ונכיר סגנונות אדריכלות ויצירות תרבות, המהוות אבני יסוד בימי התרבות העולמית. בעשרות ערים, עיירות וכפרים שבצפון איטליה התקיים בימי הביניים והעת החדשה ישוב יהודי. במהלך המסע באתרי התיירות והשכונות היהודיות, נשרטט את דיוקנן של הקהילות בהן התפשט לימוד התורה, הספרות והלשון העברית, פרשנות, הלכה שירה ומחשבה. שהם מהותנו היהודית עד היום.

יום מס' 1 (שלישי): ת"א – מילאנו - לאגו מג'ורה (סטרזה, האיים הבורמאים) – טורינו

מפגש הקבוצה בנתב"ג, וטיסה למילאנו / ורונה. טיולנו מתחיל במחוז לומברדיה – אזור האגמים. ניסע לעיירת הנופש סטרזה, השוכנת לחופו של לאגו מג'ורה – מהיפים באגמי איטליה. נשוט  לאיים הבורומאים, ובאחד מהם – "איזולה בלה", נבקר בארמון משפחת בורומיאו ובגניו הנהדרים. בתום ביקורנו ניסע למלון בטורינו – מטורינו שלטו מלכי בית סבויה על חבלי פיימונטה, ליגוריה, ניצה והאי סרדיניה. העיר היתה בירתה של הממלכה עד לבחירתה של רומא כבירת איטליה. בעיר מבנים ממלכתיים רבים, ובחלקם נבקר. נסייר ברחובות הרחבים, נראה את בנין המולה אנטונליאנה העצום המסמל את העיר, בית הכנסת הענק, מוסדות הקהילה והארמון המלכותי של בני סאבויה, הנכלל ברשימת אתרי המורשת העולמית. העיר ידועה גם בזכות תעשיית הרכב שבה. לינה בטורינו.

יום מס' 2 (רביעי): טורינו - ורצ'לי – קזאלה מונפרטו - גנואה

היום נצא לכיוון ורצ'לי, המכונה – בירת האורז של איטליה, שבה התקיימה קהילה יהודית עשירה. נראה  את בית הכנסת הנטוש ואת מגדל המלאך, המזדקר מעל גגות הבתים סביב כיכר השוק, שנבנה במקור כמגדל שמירה. נמשיך לקזאלה מונפרטו, אשר על גדות נהר הפו. במקום מוזיאון יהודי ובית כנסת, מהיפים ששרדו מתקופת הברוק.
יעדנו הבא, גנואה – עיר הנמל הגדולה ביותר באיטליה ובירת הריביירה האיטלקית. בסיורנו בעיר, נראה ארמונות נהדרים הניצבים לצד בתים עלובים, נראה את כיכר פרארי ואת ארמון הדוג'ים, נמשיך ל"רחוב הארמונות" מהמאה ה-15 וה- 16 ונטייל במדרחוב היפה, בעיר העתיקה ורובע המלחים. וכמובן שלא נוותר על ביקור בבית הכנסת של הקהילה היהודית הקטנה. לינה בגנואה

יום מס' 3 (חמישי): גנואה - רפאלו – פורטופינו - חמש האדמות (צ'ינקווה טרה) – ליבורנו

גנואה מחלקת את הריביירה האיטלקית לשניים: החלק המערבי המתחבר לריביירה הצרפתית והחלק המזרחי, לו נקדיש את יומנו. נתחיל בביקור בראפאלו – עיר קייט הממוקמת בראש מפרץ, וממנה נמשיך לפורטופינו – כפר דייגים עתיק, שהוסב לאתר תיירות, פנינת טבע מוקפת בנוף נהדר. נטייל למצודה ולמגדלור הניצב בקצה המפרץ, נמשיך ל "חמש אדמות"  – חמישה כפרי דייגים מבודדים השוכנים זה ליד זה על החוף המשתפל לים וצוקים אדירים תלויים מעליהם, כשמסביב שטחים נרחבים נטועי כרמים, מהם מיצרים יין בעל מוניטין עולמי. בשנת 1977 הוכלל האזור ברשימת אתרי "מורשת עולמית" של אונסק"ו. נבלה ביום של שייט בין כפרי הדייגים, למרגלות מצוקי החוף ומפרצי התכלת של צ'ינקווה טרה. יומנו יסתיים בליבורנו. עיר הולדתו של משה מונטיפיורי. העיר הייתה מרכז להפצת ספרים ויצירה יהודית במאות ה-16-19, ומקום מגוריו של החיד"א.

יום מס' 4 (שישי): ליבורנו – פיזה – פירנצה

נתחיל את יומנו  בנסיעה לפיזה. נבקר ב"כיכר הניסים" – קאמפו די מיראקולי, בה שוכן המגדל הנטוי המפורסם, שגובהו 58 מטר ובנייתו החלה עוד ב- 1173. נמשיך לבירת האומנויות – פירנצה. נטייל בכיכר הדואומו ונראה את מגדל הפעמונים של ג'יוטו ו"דלתות גן העדן" של גיברטי. נחצה את הגשר המפורסם – פונטה וקיו – היחיד שנותר שלם בעת ההפצצות במלחמת העולם השנייה, נראה את כיכר הסניורה על מבניה ופסליה היפים ונבקר בכיכר מיכלאנג'לו, בה עומד פסל דוד המפורסם. הכנות לשבת, תפילה בבית הכנסת שנבנה לפני למעלה מ-100 שנה, קידוש וסעודת ליל שבת.

יום מס' 5 (שבת): פירנצה

לאחר תפילה וסעודת שבת, נצא לטיול רגלי בקרבת המלון עם מלווה הקבוצה.

יום מס' 6 (ראשון): פירנצה –- מודנה – מנטובה - ורונה

ניפרד מפירנצה לטובת מחוז "אמיליה רומנה" הפורה, במרכזו זורם נהר הפו. ניסע להכיר את מודנה. האוניברסיטה שלה נוסדה בשנת 1175 והיא בעלת אולם הקריאה השני מהעתיקים בעולם. נראה את ארמון הדוכס, בית העירייה ומגדל הפעמונים המסופח לקתדרלה הרומנסקית מהיפות בעולם. שניהם הוכרזו כאתר מורשת עולמית של אונסק"ו. מודנה ידועה בתקנות החינוך שהשפיעו על יהודי איטליה כולה. בית הכנסת, השוכן לצד הארמון העירוני, נבנה בשנת 1873 על ידי הקהילה בסגנון לומברדי, ועדיין פעיל ומשמש את חבריה. נמשיך ונגיע למנטובה – עיר שאווירת ימי הביניים והרנסאנס עדיין מורגשת בה. בה צמחה והתפתחה אחת הקהילות היהודיות המרכזיות באיטליה. מה שהייתה פירנצה לאירופה, היתה מנטובה ליהודים. כאן נכתב ספר הגיאוגרפיה הראשון על א"י וכאן הועלה על המוקד שבתאי צבי, בהוראת קרלוס החמישי – קיסר גרמניה וספרד. נבקר בבית הכנסת היחיד ששרד בעיר, בו נשמע על תלאותיהם של היהודים, שחיו בצילם של הנסיכים לבית אסטה. הקהילה הקטנה והותיקה בעיר משמרת מסורת עתיקה ומפוארת. לאחר הביקור ניסע לורונה. בסיור רגלי בעיר הרומנטית, נגיע  אל ביתה של יוליה – עם המרפסת המפורסמת. נטייל בין חומות העיר וסמטאותיה, ונעבור בכיכר העשבים – היא כיכר השוק. נראה את מבנה בית הכנסת הגדול על שם הפרטיזנית ריטה רוזני, ונספר את סיפור הקהילה היהודית במקום. לינה באזור. 

יום מס' 7 (שני): ורונה – טרנטו – בולצנו - הרי הדולומיטים – קורטינה ד'אמפצו – אזור ורונה

היום אנו נוסעים אל הרי הדולומיטים. נעבור על פני טרנטו הרומנטית, שלמרגלות ההרים, המשלבת מבנים מהמאה ה-16,17, ציורי קיר מרהיבים, רחובות מרוצפים אבן ונופים מרהיבים. במאה ה- 16 היה בה גם בית דפוס יהודי שהדפיס ספרים בעברית. נמשיך דרך בולצנו, ממנה מתחילה "דרך הדולומיטים", העוברת בנופים מרהיבים, אשר מעברי הרים צרים , פסגות משוננות ונסיעה על פי תהום יהיו חלק מהם, עד הגיעה לקורטינה ד'אמפצו-  "מלכת הדולומיטים", הנחשבת לאתר הסקי היוקרתי ביותר באיטליה. בסוף היום ללינה באזור ונציה

יום מס' 8 (שלישי): ונציה - ורונה – תל אביב

ונציה – מלכת הים האדריאטי – עיר התעלות. מאה ושמונה עשר איים, 150 תעלות ו-400 גשרים, הם התשתית לעיר, שבה כ- 350,000 תושבים. בעיר זאת נולד בשנת 1516 המושג "גטו", שסביבו מרוכזים האתרים היהודיים השונים. בשנת 1516 נוסד בונציה על-ידי הנוצרי דניאל בומברגי בית דפוס עברי שעיצב את דפי התלמוד, כפי שהם מקובלים עד היום. במשך מאות שנים, היתה ונציה מרכז הספר העברי. מוקד סיורנו יהיו בגטו, במוזיאון היהודי ובבתי הכנסת שבו. נבקר בכיכר סאן מרקו ונראה את אתריה. ובשעות הערב המוקדמות, ניסע לשדה התעופה ממנו נטוס חזרה ארצה.