ברצלונה – בין מסורת לחדשנות

טיול מאורגן לשומרי מסורת - 5 ימים

05 ימים / 04 לילות

תאריכי יציאה

19-23/5/24
16-20/6/24
* סדר הביקורים בטיול עשוי להשתנות בהתאם למועדי הטיסות.

מחיר הטיול

 2100 יורו לנרשמים עד ה-2/5 

יצירת קשר

לפרטים נוספים, הצעת מחיר והזמנות

התקשרו עכשיו 1-800-350-545
 נשמח לעמוד לשרותכם

מחיר הטיול כולל:

 • הדרכה מקצועית ומרתקת.
 • טיסות אל על, עפ"י המסלול (מיסי נמל והיטלי דלק כפי שידועים נכון להיום).
 • אירוח בבתי מלון מדרגה ראשונה ומדרגת תיירות טובה.
 • כלכלה: חצי פנסיון (ארוחות בוקר וערב) + אפשרות להכנת כריכים למשך היום.
 • העברות, סיורים וכניסות לאתרים, לפי המסלול
 • אוטובוס מתאים לביצוע התכנית.
 • טיפים לנותני השרותים בחו"ל – למעט סבלות

המחיר אינו כולל:

 • ביטוח רפואי אישי, ביטוח מטען וביטוח ביטול
 • הוצאות בעלות אופי אישי
 • בילויים ותכניות בערבים, אשר אינם כלולים בתכנית הטיול
 • טיפ למדריך הישראלי – "5 יורו לנוסע ליום"
 • כל מה, שאינו מפורט בסעיף "הטיול כולל"

לקוחות מספרים

טיולים נוספים שעשויים לעניין אותך

ברצלונה
קוסטה בראווה
פארק גואל
פיגראס, מוזיאון סלבדור דאלי
פסאו דה גראסיה
ברצלונה - ארמון המוסיקה הקטלאנית
חירונה - השתקפות בנהר
שקופית קודמת
שקופית הבאה

ברצלונה היא הבירה בת 6 מליון התושבים של חבל קטאלוניה. מתוחכמת, זוהרת ותוססת ונחשבת בעיני רבים לעיר מס' אחת של ספרד. יחודה מתבטא בהיותה קטאלונית מאוד, ובו בזמן גם פתוחה לנעשה בעולם. ההיסטוריה של העיר משתקפת היטב ברובעיה השונים, מהקדום ביותר – הרובע הגותי, הנושק לנמל, ובהמשך האישאמפלה מהמאה ה-19 שנבנה במערך שתי וערב, בו פעלו אדריכלי הזרם המודרני, שיצירתם היא ההישג האומנותי המזהיר של כל אירופה.

יהודים כקהילה התארגנו בברצלונה במאה ה-9, ובה התפתח סידור התפילה הנהוג בכל קהילות ישראל. בעיר פעלו הרמב"ן, ר' שלמה בן אדרת ור' נסים גירונדי. בחירונה, שבקרבתה, נוסדה הקבלה, שהתפתחה בצפת לאחר הגירוש, והנהגותיהם של מייסדיה משפיעים על חיינו עד היום. הקהילה היהודית התחדשה במאה ה-20, וכיום היא הגדולה והמאורגנת שבקהילות ספרד.

להלן תוכנית הטיול המאורגן לברצלונה וסביבותיה לשומרי מסורת:

יום מס' 1 (ראשון): תל-אביב – ברצלונה – מונטז'ואיק – ברצלונה

בשעת בוקר מוקדמת מפגש בנתב"ג וטיסה לברצלונה. לאחר הנחיתה, ניסע ל"מונטז'ואיק" – הר היהודים, בו נמצאו שרידיו של בית הקברות היהודי ונראה את האיצטדיון האולימפי והמתקנים ששימשו את האולימפיאדה. נשוב לברצלונה, ונערוך היכרות עם העיר התוססת ושוקקת החיים, בירת חבל קטאלוניה. נטייל בשדרת הרמבלס הייחודית – טיילת מדהימה, שוקקת חיים של דוכני עיתונים, ציפורים, דגים, חיות מחמד, פרחים ופסלים חיים של שחקנים ושחקניות צעירים. נסייר ברובע הגותי העתיק, שברחוב  "קאל", בו התגוררו היהודים בימי הביניים בטרם הגירוש, ונעמוד במקום בו עמד הרמב"ן בעת הויכוח הגדול עם הכמורה הנוצרית. נראה במקום מבנה, אשר יש המשערים, היה אחד מבתי הכנסת של הקהילה. נעמוד על מדרגות ארמון המלוכה, ששימש את המלכים הקתולים, ובו קיבלו את פניו של קולומבוס. נמשיך לשוק "לה בוקריה" המקורה – הססגוני והאטרקטיבי שבשווקי ברצלונה. לאחר מכן ניסע למלון להתארגנות ומנוחה. לאחר ארוחת הערב, נוכל לערוך סיור בשדרת הרמבלס המוארת.

יום מס' 2 (שני): ברצלונה – חירונה – בסאלו – פיגראס – ברצלונה

את היום נקדיש לטיול מהנה בשלוש ערים צפונית לברצלונה. נתחיל בחירונה – עירו של הרמב"ן, אחד ממרכזי היצירה היהודית מימי הביניים. נטייל ברובע היהודי שבעיר העתיקה, ממנו נותרו היום רק שמות רחובות ואווירה המזכירה את היות המקום ערש הקבלה, נבקר במוזיאון בו מוצגות מצבות קבורה של יהודים ועוד. נמשיך לבסאלו, אשר לא השתנתה הרבה מימי הביניים. נעבור על הגשר העתיק ונבקר במקווה טהרה מלפני הגרוש, שנתגלה בעיר במבנה מעל הנהר. אח"כ ניסע לפיגראס, בה נבקר במוזיאון-תיאטרון של סלבדור דאלי המיוחד והמוזר, וניכנס לעולמו המיוחד של אומן הסוריאליזם. נשוב למלוננו בברצלונה, ובלילה נוכל לטייל בפלאסה אספניה – המארחת של הירידים העולמיים, שבה ביתנים ומונומנטים ייחודיים כמו "מזרקת הקסם."

יום מס' 3 (שלישי): ברצלונה – קוסטה בראווה (טוסה דה מאר, יורט דה מאר) – ברצלונה

לאחר ארוחת הבוקר, ניסע צפונה לאורך מפרצוני הקוסטה בראווה. נבקר בטוסה דה מאר, שכונתה ע"י מארק שאגאל "גן העדן הכחול" – עיירה קטנה ולבנה, השוכנת לאורך חוף ים מרכזי שבקצהו מגדלור, חומות ומגדלים מימי הביניים. נבקר במצודה העתיקה, כפר הדייגים והמדרחוב הססגוני. נצא לשייט לכיוון "בלאנס" ו"יוראט דה מאר" – אחד המקומות היפים ביותר בקוסטה בראווה – המוקפת סירות, ים, מפרצונים וצוקים. שם המים בגווני הכחול השונים יוצרים מראה מיוחד. נשוב לברצלונה, ובערב יוכלו המעוניינים ליהנות ממופע פלמנקו (בתשלום).

יום מס' 4 (רביעי): ברצלונה

היום נקדיש זמן ייחודי לאדריכל של ברצלונה – גאודי, ונכיר את סגנונו העיצובי-פיסולי המיוחד, השונה ממה שהיה מקובל בתקופתו, וסימל את תחילת התקופה המודרנית באדריכלות. נבקר בפארק גואל, יצירתו הקסומה והצבעונית, שכאילו נלקחה מהאגדות – גנים בעלי מראה שובב, ארמון ומבנים מצופים מוזאיקה. עוד נראה את "קאסה מילה" – בית מגורים הנחשב כפסגת יצירותיו והוכרז ע"י אונסק"ו כאתר מורשת עולמי. נצפה במבנה המסמל את העיר –  יצירתו הבלתי גמורה של גאודי – "המשפחה הקדושה" ועוד.. כשלמעשה ניווכח שרבים מן המונומנטים דרכם נעבור במהלך טיולנו הם פרי עבודתו של גאודי.

יום מס' 5 (חמישי): ברצלונה – תל-אביב.

הבוקר נצא לביקור במוזיאון הימי, השוכן בבנייני המספנה, שהוקמו עוד במאה ה-13 ופעלו עד למאה ה-18. המוזיאון משחזר את ההיסטוריה הימית הקטאלאנית, ואת דרך חייהם ומכשיריהם של יורדי הים בעידן, שבו הספינות היו עשויות מעץ. אח"כ נבקר בארמון המוסיקה שנבנה בתחילת המאה ה-20 במטרה לקרב את הציבור הרחב למוסיקה הקלאסית. הארמון מעוטר במוזאיקה צבעונית ופסלי ראש של מלחינים מפורסמים. אולם הקונצרטים שלו מקורה בכיפת זכוכית הפוכה. בהמשך, בהתאם לשעת הטיסה ואם יאפשר הזמן, נשלים את סיורינו בעיר ולאחר מכן ניסע לשדה התעופה ונטוס חזרה ארצה.

מחיר הטיול כולל:

 • הדרכה מקצועית ומרתקת.
 • טיסות אל על, עפ"י המסלול (מיסי נמל והיטלי דלק כפי שידועים נכון להיום).
 • אירוח בבתי מלון מדרגה ראשונה ומדרגת תיירות טובה.
 • כלכלה: חצי פנסיון (ארוחות בוקר וערב) + אפשרות להכנת כריכים למשך היום.
 • העברות, סיורים וכניסות לאתרים, לפי המסלול
 • אוטובוס מתאים לביצוע התכנית.
 • טיפים לנותני השרותים בחו"ל – למעט סבלות

שימו לב:

על מנת למנוע עוגמת נפש והפסדים כספיים , חובה לרכוש ביטוח רפואי וביטוח מטען עם הרחבה לביטוח ביטול.

חשוב לוודא שהפוליסה שברשותכם מקיפה ומכסה ביטולים מצד הנוסע.

 

במידה שהטיול יתבטל עקב המלחמה – כספכם יושב לכם במלואו.