טיול כוכב

טיול מאורגן לברצלונה וסביבותיה לשומרי מסורת - 5 ימים

05 ימים / 04 לילות

תאריכי יציאה

מחיר הטיול

יצירת קשר

לפרטים נוספים, הצעת מחיר והזמנות

התקשרו עכשיו 1-800-350-545
 נשמח לעמוד לשרותכם

המחיר כולל:
 • הדרכה מקצועית ומרתקת.
 • טיסות בינלאומיות עפ"י המסלול (מיסי נמל והיטלי דלק כפי שידועים נכון להיום).
 • אירוח בבתי מלון מדרגה ראשונה ומדרגת תיירות טובה.
 • כלכלה: 4 ארוחות בוקר מורחבות, המבוססות על מוצרים מותרים, מוגשות בכלים חד-פעמיים ומתוגברות במוצרים מן הארץ, אפשרות להכנת כריכים למשך היום + 3 ארוחות חמות.
 • העברות, סיורים וכניסות לאתרים, לפי המסלול
 • אוטובוס מתאים לביצוע התכנית.
 • טיפים לנותני השרותים בחו"ל – למעט סבלות
המחיר אינו כולל:
 • ביטוח רפואי אישי
 • הוצאות בעלות אופי אישי
 • בילויים ותכניות בערבים, אשר אינם כלולים במסלול.
 • כל מה, שאינו מפורט בסעיף "הטיול כולל".

לקוחות מספרים

טיולים נוספים שעשויים לעניין אותך

ברצלונה
קוסטה ברואווה
פארק גואל
פיגראס, מוזיאון סלבדור דאלי
חירונה
פסאו דה גראסיה
מונסראט, הר המסור
שקופית קודמת
שקופית הבאה

ברצלונה – היא הבירה בת 6 מליון התושבים של חבל קטאלוניה. מתוחכמת, זוהרת ותוססת ונחשבת בעיני רבים לעיר מס' אחת של ספרד. יחודה מתבטא בהיותה קטאלונית מאוד, ובו בזמן גם פתוחה לנעשה בעולם. ההיסטוריה של העיר משתקפת היטב ברובעיה השונים, מהקדום ביותר – הרובע הגותי, הנושק לנמל, ובהמשך האישאמפלה מהמאה ה-19 שנבנה במערך שתי וערב, בו פעלו אדריכלי הזרם המודרני, שיצירתם המצטברת היא ההישג האומנותי המזהיר של כל אירופה. 
יהודים כקהילה התארגנו בברצלונה במאה ה-9, ובה התפתח סידור התפילה הנהוג בכל קהילות ישראל. בעיר פעלו הרמב"ן, ר' שלמה בן אדרת ור' נסים גירונדי. בחירונה, שבקרבתה, נוסדה הקבלה, שהתפתחה בצפת לאחר הגירוש, והנהגותיהם של מייסדיה משפיעים על חיינו עד היום. הקהילה היהודית התחדשה במאה ה-20, וכיום היא הגדולה והמאורגנת שבקהילות ספרד.

להלן תוכנית הטיול המאורגן לברצלונה וסביבותיה לשומרי מסורת:

יום מס' 1 (ראשון): תל-אביב – ברצלונה

מפגש קבוצה בנמל התעופה בן גוריון וטיסה לברצלונה. לאחר הנחיתה, תוך כדי נסיעה לבית המלון, נערוך סיור היכרות ראשוני עם העיר התוססת ושוקקת החיים, בירת חבל קטאלוניה.

יום מס' 2 (שני): ברצלונה

נתחיל את יומנו בסיור ברובע הגותי העתיק, ברחוב  "קאל", בו התגוררו היהודים בימי הביניים בטרם הגירוש. נעמוד במקום, בו עמד הרמב"ן בעת הויכוח הגדול עם הכמורה הנוצרית, ונראה  מבנה, שיש המשערים, שהיה אחד מבתי הכנסת של הקהילה. נעמוד על מדרגות ארמון המלוכה, ששימש את המלכים הקתולים, ובו קיבלו את פניו של קולומבוס. נמשיך לשוק "לה בוקריה" המקורה – הססגוני והאטרקטיבי בשווקי ברצלונה. נבקר במוזיאון הימי, שבבנייני המספנה, שהוקמו עוד במאה ה-13 ופעלו עד למאה ה-18. המוזיאון משחזר את ההיסטוריה הימית הקטאלאנית, ואת דרך חייהם ומכשיריהם של יורדי הים בעידן, שבו הספינות היו עשויות מעץ. נטייל בשדרת הרמבלס הייחודית – טיילת מדהימה, שוקקת חיים של דוכני עיתונים, ציפורים, דגים, חיות מחמד, פרחים ופסלים חיים של שחקנים ושחקניות צעירים. בערב, נוכל ליהנות ממופע פלמנקו (בתשלום).

יום מס' 3 (שלישי): ברצלונה – חירונה – בסאלו – פיגראס – ברצלונה

את היום נקדיש לטיול מהנה בשלוש ערים צפונית לברצלונה. נתחיל בחירונה – עירו של הרמב"ן, אחד ממרכזי היצירה היהודית מימי הביניים. נטייל ברובע היהודי שבעיר העתיקה, ממנו נותרו היום רק שמות רחובות ואווירה המזכירה את היות המקום ערש הקבלה, נבקר במוזיאון בו מוצגות מצבות קבורה של יהודים ועוד. נמשיך לבסאלו, אשר לא השתנתה הרבה מימי הביניים. נעבור על הגשר הרומי העתיק ונבקר במקווה טהרה מלפני הגרוש, שנתגלה בעיר במבנה מעל הנהר. אח"כ ניסע לפיגראס, בה נבקר במוזיאון-תיאטרון של סלבדור דאלי המיוחד והמוזר, וניכנס לעולמו המיוחד של אומן הסוריאליזם. נשוב למלוננו בברצלונה, ובלילה נוכל לטייל בפלאסה אספניה – המארחת הקבועה של הירידים העולמיים, שבה ביתנים ומונומנטים ייחודיים כמו "מזרקת הקסם."

יום מס' 4 (רביעי): ברצלונה – קוסטה ברואווה – ברצלונה

לאחר ארוחת הבוקר, ניסע מברצלונה לאורך מפרצוני הקוסטה בראווה. נבקר בטוסה דה מאר, שכונתה ע"י מארק שאגאל "גן העדן הכחול" – עיירה קטנה ולבנה, השוכנת לאורך חוף ים מרכזי שבקצהו מגדלור, חומות ומגדלים מימי הביניים. נבקר במצודה העתיקה, כפר הדייגים והמדרחוב הססגוני. נצא לשייט לכיוון "בלאנס" ו"יוראט דה מאר" – אחד המקומות היפים ביותר בקוסטה בראווה – המוקפת סירות, ים, מפרצונים וצוקים. המים בגווני הכחול השונים יוצרים מראה מיוחד. נשוב לברצלונה, ובלילה נוכל לערוך סיור בשדרת הרמבלס המוארת.

יום מס' 5 (חמישי): ברצלונה – תל-אביב.

היום נשלים את סיורנו בעיר וסביבותיה, תוך שאנו מקדישים זמן ייחודי לאדריכל של ברצלונה – גאודי. נבקר בפארק גואל, שבו ארמון מפואר, שנבנה על ידיו וב"קאסה מילה" – בית מגורים הנחשב כפסגת יצירותיו והוכרז ע"י אונסק"ו כאתר מורשת עולמי, נצפה במבנה המסמל את העיר –  יצירתו הבלתי גמורה של גאודי – "המשפחה הקדושה" ועוד, כשלמעשה ניווכח שרבים מן המונומנטים דרכם נעבור במהלך טיולנו הם פרי עבודתו של גאודי. נעלה להר היהודים – "מונט ז'ואיק", בו נמצאו שרידיו של בית הקברות היהודי. נראה את האיצטדיון האולימפי והמתקנים ששימשו את האולימפיאדה, נבקר בארמון המוסיקה שנבנה בתחילת המאה ה-20 במטרה לקרב את הציבור הרחב למוסיקה הקלאסית. הארמון מעוטר במוזאיקה צבעונית ופסלי ראש של מלחינים מפורסמים. אולם הקונצרטים שלו מקורה בכיפת זכוכית הפוכה. נבקר "בפואבלו אספניול" – הכפר הספרדי בו רוכזו לצורך תערוכה בינלאומית מבנים בעלי סגנון אדריכלי ייחודי מכל רחבי ספרד. לא נפסח על מוזיאון פיקאסו, המוקדש ליצירותיו של האומן הגאון מתקופות שונות בחייו. לעת ערב העברה לשדה התעופה, וטיסה חזרה ארצה.