נופי הפרא בהרי הקווקז

טיול מאורגן לגיאורגיה (גרוזיה) לשומרי מסורת - 8 ימים

גיאורגיה - 08 ימים / 07 לילות

טביליסי
טביליסי
אופליסציחה
בורג'ומי
קזבגי
שקופית קודמת
שקופית הבאה

תאריכי יציאה

מחיר הטיול

היתרונות של נופש ופנאי

 • טולדו: ביקור בבתי כנסת
 • קורדובה: פסל הרמב"ם, כיכר יהודה הלוי וביקור בבית הכנסת
 • דרך דון קישוט טחנות הרוח והפונדק
 • סיבליה: הרובע היהודי
 • ביקור באסקוריאל המנזר המלכותי
 • רונדה בירת הערים הלבנות
 • מוזיאון הפראדו במדריד

יצירת קשר

לפרטים נוספים, הצעת מחיר והזמנות

התקשרו עכשיו 1-800-350-545
 נשמח לעמוד לשרותכם

המחיר כולל:
 • כרטיס טיסה עפ"י המסלול.
 • מיסי נמל והיטלי דלק כפי שידועים היום.
 • בתי מלון: בדרגת תיירות, ברמה המקובלת בגיאורגיה בחדרים לשניים עם שירותים צמודים
 • כלכלה: חצי פנסיון מורחב – 7 ארוחות בוקר המורכבות ממצרכים מותרים בכלים חד-פעמיים + 7 ארוחות חמות, חלקן צמחוניות, אפשרות להכנת כריכים (לחם וממרחים). כמו כן ילוו את הקבוצה טבח ומשגיח כשרות בעת השהיה מחוץ לטביליסי.
 • העברות וסיורים לפי המסלול, באוטובוס לתיירים, על פי הרמה המקובלת בגיאורגיה.
 • כניסות לאתרים לפי המסלול
 • טיפים לנותני השרותים בחו"ל
 • מלווה קבוצה מנוסה ושומר מצוות.
המחיר אינו כולל:
 • ביטוחים מכל סוג שהוא.
 • הוצאות בעלות אופי אישי.
 • כל דבר אחר שאינו מופיע בסעיף
  "מחיר הטיול כולל"

חשוב לדעת

# מאחר שהטיול מתוכנן זמן רב לפני מועד יציאתו, ייתכנו עדכונים במועדי טיסות הפנים ועקב כך שינויים    בתכנית הטיול מטעם הסוכנים בחו"ל. שינוי בתכנית עשוי להתקיים גם עקב תנאי מזג האוויר או שינויים    טכניים, אשר ולנו כסוכני נסיעות אין שליטה עליהם. העדכונים הסופיים יובאו לידיעת הנוסעים בעת מפגש הקבוצה, שיתקיים סמוך למועד יציאת הטיול.

# יש לוודא שהדרכון תקף ל-6 חודשים לפחות מיום החזרה ארצה.

# חובה לעשות ביטוח מטען, רפואי וביטול טיול ליוצאים לחו"ל, מיום ההזמנה של הטיול

לקוחות מספרים

טיולים נוספים שעשויים לעניין אותך

גאורגיה (Sak`art`velo בשמה המקומי) – היא מדינה קטנה עם נופים פסטוראליים ופסגות מושלגות; היסטוריה מרתקת ועתיקה, פולקלור צבעוני, שורשים יהודיים מרשימים וגם סכסוכים אתניים לא פשוטים. בשל מיקומה האסטרטגי הייתה במשך תקופות ארוכות בהיסטוריה צומת תרבותי וגיאוגרפי חשוב.ברכס הקווקז שלאורך גבולה הצפוני עברו דרכים מרכזיות. גאורגיה היא "ארץ גיזת הזהב", מקום הולדתו של היין, מטבח טעים להפליא ותרבות הכנסת אורחים שלא תפגשו בשום מקום בעולם!

הקהילה היהודית בגיאורגיה, ובעיקר בטביליסי, היא עתיקת יומין. מסורת היא בידי יהודי גיאורגיה, שמוצאם מעשרת השבטים, שהוגלו על ידי ממלכת אשור במאה ה-8 לפנה"ס. בימי הביניים היתה גיאורגיה מרכז יהודי תוסס ומלא חיים, שהוליד מתוכו כמה מן התנועות המשיחיות המעניינות שעברו מן העולם. גם קראים ישבו בגיאורגיה. במאה ה-19 התחילו יהודים גיאורגים לעלות לארץ ישראל, וישבו בעיקר בירושלים. 

להלן תוכנית הטיול המאורגן לגיאורגיה (גרוזיה) לשומרי מסורת:

יום מס' 1 (ראשון): תל אביב – טביליסי
בשעת ערב מפגש קבוצה בנתב”ג וטיסה לטביליסי בירת גיאורגיה. לאחר הנחיתה הסעה לבית המלון.

יום מס' 2 (שני): טביליסי – גורי – אופליסציחה – בורג‘ומי – בקוריאני
הבוקר ניסע לגורי, העיר העתיקה בה נולד וחי בנעוריו הרודן, שליטה לשעבר של ברית המועצות – סטאלין. במקום – מוזיאון שמנציח את תולדותיו של הרודן הנערץ – קרון הרכבת שנשא אותו לועידת ילטה, בגדיו, מדיו וחפצים אישיים. בתום הביקור נמשיך וניסע אל אופלסציחה – אחת מערי המערות העתיקות בקווקז, שהיתה אתר פולחן קדום, טרם התנצרותה של העיר. עוצמתה הכלכלית בעבר נבעה ממיקומה בקרבת "דרך המשי" מאסיה לאירופה, ושרידיה הם בעיקר מערות חצובות בסלע, כולל תיאטרון, מערכת ניקוז ואתרי פולחן. נמשיך ברכבל אל שמורת הטבע בורג'ומי, שנמצאת בלב קניון יפהפה.
נבקר בפארק, שנוסד על מנת להגן על יערות העמק ולהיות מקלט לאייל הקווקזי החי שם. החלק הפתוח של הפארק הוא גן נאה, שמעיין מים מינראליים נובע בו. לאחר שנטעם ממי בורג`ומי המפורסמים, נסיים את היום המרתק בנסיעה אל תוך הנוף האלפיני והיערות המחטניים שברכס הקווקז הקטן, ללינה בעיירת הקיט והסקי בקוריאני, הממוקמת בליבו של רכס הקווקז הנמוך, בגובה של כ-1,700 מטר.

יום מס' 3 (שלישי): בקוריאני – וארדזיה – אחלציחה – בקוריאני
היום נצא לביקור בוארדזיה – אחד האתרים המרתקים ביותר בגיאורגיה, מתקופת המלכה תמרה מהמאה ה-12 לספירה, אשר מכיל מערכות של מערות חצובות בסלע, ומסודרות בקומות. באחד מ-3,000 החדרים אשר שימש ככנסייה, נוכל לראות פרסקו (ציור קיר) צבעוני נהדר של המלכה תמרה ואביה. בדרכנו חזרה לבקוריאני, נעצור לביקור בעיירה אחלציחה, שבעבר היתה מרכז יהודי חשוב, ויעידו 2 בתי הכנסת המפוארים שניבנו בה. שניהם הוחרמו עם עלייתו של סטאלין לשלטון. לאחר מותו הוחזר אחד מהם לקהילה, ובו נבקר, והשני הפך למועדון איגרוף. נבקר גם במצודת ראבט המשוחזרת, שנמצאת בעיר העתיקה. המצודה בנויה בסגנון שהושפע ממאפיינים אסיאתיים והצליחה לעמוד בהתקפות העותומנים במשך 300 שנה. במקום יש גם מוזיאון, ובו פריטים שונים ומגוונים, כולל תשמישי קדושה יהודיים וספרי תורה. בתום הביקור נחזור לבית המלון, ונצפה במופע פולקלור מקומי.

יום מס' 4 (רביעי): בקוריאני – קוטאיסי – מערת הנטיפים פרומטאוס – בקוריאני
לאחר ארוחת הבוקר, ניסע לקוטאיסי – העיר השנייה בגודלה בגיאורגיה. אחת מהערים היפות והעתיקות במדינה, שעשירה באתרים ארכיאולוגיים. בקוטאיסי הייתה מרוכזת הקהילה היהודית הגדולה ביותר בגאורגיה. אנו נבקר בבית הכנסת המרכזי, הניצב בשכנות הדוקה למסגד המוסלמי ולכנסיה גרוזינית – בניין הדור בן 2 קומות. בשנת 2002 כמעט התמוטט ברעידת אדמה שפקדה את האזור, אבל שופץ וכיום הוא מפואר וזוהר. בכניסה מקדמות את פני הבאים עשרת הדברות ולוח זכרון לנכבדי הקהילה לדורותיהם. החצר הגדולה והמרווחת היא רק הקדמה לפאר שנפגוש באולם התחתון, ועוד יותר באולם שבקומה השניה. קצת עצוב, שהפאר הזה אינו יכול לכסות על מספר המתפללים המועט שבו, אפילו בחגים. נמשיך ונסייר ברובע היהודי ובסמטאות השוק. אחר כך ניסע לביקור באחד האתרים, שהוגדרו על ידי אונסק"ו כאתרי מורשת עולמית: מערת הנטיפים הגדולה והמרשימה אשר בשמורת פרומטאוס. בתום הביקור נשוב לבית המלון. 

יום מס' 5 (חמישי): בקוריאני – מצ'חטה – גודאורי
עם בוקר, ניסע צפונה אל מצ`חטה, בירתה העתיקה בת 3,000 השנה ומרכזה הרוחני של גיאורגיה. נתרשם מאתריה החשובים ונצפה אל כנסיית ג'ווארי הבנוייה על גבעה גבוהה מעל העיר. נמשיך אל רכס הקווקז הגבוה, ניסע בדרך הצבאית ההיסטורית – הנתיב החשוב ביותר שחיבר בעבר את גיאורגיה עם רוסיה ואירופה, לפני שהונחה מסילת הברזל. בדרכנו נעבור בנופים הרריים לצד אגמים, מפלים וכפרים קטנים לאורכה נראה כמה אתרים מענייינים: באגם אנאורי היפה, נבקר מצודה מרשימה. בעיירת הסקי והקייט גודאורי, שבגובה של כ- 2,000 מטר, נישאר ללינה.

יום מס' 6 (שישי):גודאורי – קאזבגי (כולל טיול ג'יפים) – טביליסי
הבוקר נטייל ברכס הקווקז הגדול. נגיע לקאזבגי – עיר קטנה למרגלות הר קזבק, שבנויה בתוך נוף יפהפה של הרים ומצוקים המקיפים אותה כתיאטרון טבעי גדול המתנשא לגובה 5,000 מטר. מכאן נצא לטיול ג'יפים במעלה תלול לכנסיה המפורסמת ביותר בגיאורגיה – כנסיית השילוש הקדוש, אשר למרגלות פסגת הקזבג.  בסיומו של יום נגיע לבית המלון בטביליסי ונתארגן לשבת, תפילה וסעודת ליל שבת.

יום מס' 7 (שבת): טבילסי
לאחר התפילה וסעודת השבת נצא לסיור רגלי בטביליסי: נצפה במצודה נריקלאלה הצופה על העיר ועל נהר קורה החוצה אותה מה שהפך אותה לנקודה אסטרטגית.  נשוטט בשדרת רוסטבלי, הקרויה על שמו של גדול המשוררים והסופרים הגיאורגים, שוטה רוסטבלי. זהו רחובה הראשי של העיר, שמתאפיין בשלל חנויות ומבנים ציבוריים רבים, בהם בניין הפרלמנט, בית האופרה והבלט של טיביליסי, מוזיאון רוסטבלי, האקדמיה למדעים ועוד. לאחר צאת השבת, נהנה ממופע פולקלור, שלאחריו נעלה ברכבל למצודת נקילה ונצפה על העיר המוארת.

יום מס' 8 (ראשון): טביליסי -תל אביב
הבוקר נשלים את נשלים את היכרותנו עם העיר, ונקנח בביקור באחר השווקים המקומיי, או במרכז הקניות.
לאחר ארוחת ערב הסעה לשדה התעופה וטיסה חזרה ארצה.