לא עושים רוח מהטחנות

טיול להולנד ובלגיה לשומרי מסורת - 8 ימים

08 ימים / 07 לילות

תאריכי יציאה

 • 11-18/7/23

מחיר הטיול

לפרטים צרו קשר

החל מ-2,200 אירו

היתרונות של נופש ופנאי

 • הדרכה מעמיקה ואיכותית
 • טיסה ישירה תל אביב ליסבון
 • כריכים בצידנית אישית
 • מפגש עם צאצאי האנוסים
 • ביקור ומפגש עם קהילות
 • מסלול הטיול

יצירת קשר

לפרטים נוספים, הצעת מחיר והזמנות

התקשרו עכשיו 04-9858552
 נשמח לעמוד לשרותכם

המחיר כולל:
 • טיסות בינלאומיות (מיסי נמל והיטלי דלק, כפי שידועים נכון להיום).
 • אירוח בבתי מלון מדרגה ראשונה ומדרגת תיירות טובה.
 • כלכלה – חצי פנסיון: ארוחות בוקר מורחבות, המבוססות על מוצרים מותרים, מוגשות בכלים חד-פעמיים ומתוגברות במוצרים מן הארץ, אפשרות להכנת כריכים למשך היום + ארוחות ערב חמות, חלקן צמחוניות
 • העברות, סיורים וכניסות לאתרים, לפי המסלול .
 • כלי תחבורה מתאים לביצוע התכנית.
 • טיפים לנותני השרותים בחו"ל.
 • הדרכה מקצועית ומרתקת
המחיר אינו כולל:
 • ביטוח רפואי אישי, ביטוח מטען וביטוח ביטול (חובה לרכוש).
 • הוצאות בעלות אופי אישי.
 • בילויים ותכניות בערבים, אשר אינם כלולים במסלול.
 • כל מה, שאינו מפורט בסעיף "הטיול כולל".
חובה לעשות ביטוח מטען, רפואי וביטול טיול ליוצאים לחו"ל, מיום הזמנת הטיול.

לקוחות מספרים

טיולים נוספים שעשויים לעניין אותך

טחנות הרוח בהולנד
הולנד
אמסטרדם
דלפט הולנד
מרקן הולנד
מדורודם הולנד
ארמון הט לו הולנד
בריסל בלגיה
בריסל בלגיה
ברוז' בלגיה
אנטוורפן בלגיה
אנטוורפן בלגיה
גנט בלגיה
שקופית קודמת
שקופית הבאה

שנים רבות היו ארצות השפלה – בלגיה והולנד – נספחות אל האימפריות האדירות, ספרד ובריטניה. תבוסת האזרחים האמיצים, ששאפו לעצמאות, הונצחה על-ידי אמני חצר מלכותיים, בפסלים וציורים המפארים את המוזיאונים החשובים באירופה.שני עמים סימפטיים וצנועים "שלא עושים רוח מטחנות".
המסע להולנד חושף עם קטן ואמיץ, שיהודים – הן ספרדים והן אשכנזים, מצאו עימו שפה משותפת, אשר הביאה לשגשוג חברתי, כלכלי ותרבותי, שמעטים היו כמוהו באירופה.
אם בהולנד נכיר את יהדות העבר והשתלבות עמנו בבני המקום, הרי שבבלגיה נכיר את היהדות העכשווית. שמתרכזת בערים הגדולות – בריסל ואנטוורפן, וחיה בשגשוג חברתי, כלכלי ותרבותי, שמעטים כמוהו באירופה של היום..

להלן תוכנית הטיול המאורגן להולנד ובלגיה לשומרי מסורת:

יום מס' 1 (שלישי): תל-אביב – בריסל – אלסמיר – זאנסה סכאנס - אמסטרדם

ניפגש בנתב"ג ונטוס לבריסל. לאחר נחיתה בשעת בוקר מוקדמת, נחצה את הגבול להולנד. תחילה נעבור באלסמיר שם שוכנת בורסת הפרחים הגדולה בעולם, שילוב מרתק של יופי וצבעוניות עם אופן שינוע ותהליכי מכירה מרתקים של מליוני פרחים. נצפה במסחר ובמכירות הפומביות של הפרחים, המתקיימים בשעות הבוקר המוקדמות, ואח"כ נמשיך ל"זאנסה סכאנס" – כפר ציורי, שהוכרז כפרויקט שימור לאומי, והפך לכפר אומנים ומוזיאון פתוח, שבו תהיה לנו הזדמנות חד-פעמית, להציץ מתוך "קפסולת זמן" על הולנד של המאה ה-17. במקום נראה גם את טחנות הרוח המפורסמות של הולנד, ונלמד על חשיבותן ההיסטורית. בתום הביקור, ניסע לאמסטרדם, בירת הולנד – עיר מישורית, הבנויה על תעלות מים שחוצות אותה לאורכה ולרוחבה, ובין גדותיהם גשרים וגשרונים. בנייניה מוקפים תעלות, וסמטאותיה מקשות על מעבר כלי רכב, אך נתיבי האופניים שלה רחבים ונוחים. נערוך בעיר סיור פנורמי ונגיע לבית המלון באזור. בערב, יוכלו המעוניינים לצאת לשייט מהנה בתעלות העיר (בתשלום)

יום מס' 2 (רביעי): אמסטרדם

לאחר ארוחת הבוקר,נצא לסיור מודרך באמסטרדם: נראה את כיכר הדאם (סכר) בעיר העתיקה, הממוקמת היכן שניצב בעבר סכר נהר האמסטל, הארמון המלכותי, שמשמש את בית המלוכה לארוח אורחים חשובים, מגדל הדמעות, שהינו חלק מחומה שהגנה על העיר בימי הביניים. בחלקו היהודי של הסיור נבקר בבית הכנסת הפורטוגזי, שמשמש מוזיאון הקהילה היהודית יוצאת ספרד ופורטוגל, ונראה את מצבת הזיכרון לשואה הממוקמת בבניין התיאטרון.. בסוף היום נשוב למלון.

יום מס' 3 (חמישי): אמסטרדם - אפלדורן – מרקן – וולנדאם – אנקהויזן - אמסטרדם

לפנינו יום טיול ארוך, שיתחיל בעיר אפלדורן, שנמצאת בתוך שמורה לאומית גדולה בלב פארקים רבים וטבע ייחודי. נבקר בארמון HET LOO , ששימש בעבר כמעון הציד של משפחת המלוכה, ונתפעל מהארכיטקטורה והגנים המטופחים שלו. נמשיך למרקן ו-וולנדאם. 2 כפרי דייגים שמשמרים מורשת וחיי כפר אותנטיים, וחלק מתושביה אף לבושים כמיטב המסורת ההולנדית. נשוטט רגלית בכפרים ונתרשם ממבני עץ מסורתיים ומיוחדים בני מאות שנים, אשר נבנו על מעין גבעות מלאכותיות ((Werven , כדי להתמודד עם הגשמים וההצפות הרבות באזור. בתום הביקורים נמשיך צפונה לאנקהויזן וניסע על הסכר, הבנוי על הים ומחבר את צפון הולנד לאזור פליבולנד (האדמה החדשה). לקראת ערב נשוב למלוננו.

יום מס' 4 (שישי): אמסטרדם - האג - מדורדאם – דלפט – אנטוורפן

היום ניפרד מאמסטרדם, וניסע להאג, הגדולה והמרכזית בערי הולנד. נסייר בעיר היפה ונראה את ה"ביננהוף"- בנין הפרלמנט ומשרדי הממשלה השוכן על שפת האגם ובעל מבנה ארכיטקטוני הייחודי מימי הביניים, ממולו כיכר פליין המוקפת מבנים היסטוריים. נראה את הבניין הגבוה ביותר בהולנד המעוצב בצורה יוצאת דופן, ואת ציור הפנורמה הגדול בעולם של הצייר מסדאך. נבקר במדורודאם – העיר המיניאטורית של הולנד, שהוקמה לזכרו של חייל יהודי הולנדי שנפל במלחה"ע ה-II. נמשיך משם לסיור בדלפט – עיר עתיקה וקסומה הבנויה סביב תעלות רבות, ומפורסמת בתעשיית החרסינה שלה. בתום הסיור, ניסע לעבר הגבול הבלגי ונגיע למלון באנטוורפן. הכנות לשבת, תפילה וסעודת ליל שבת.

יום מס' 5 (שבת): אנטוורפן

לאחר התפילה וסעודת השבת, נטייל לסיור רגלי באזור המלון עם מלווה הקבוצה.

יום מס' 6 (ראשון): אנטוורפן - האן-סור-לס – בריסל - אנטוורפן

אנטוורפן היא העיר השניה בגודלה בלגיה, וידועה כבירת תעשיית היהלומים. נסייר בעיר ונראה את בניין תחנת הרכבת הבנוי בסגנון גותי, כיכר העיר שסביבה מבנים אדריכליים מיוחדים, מסעדות, בתי קפה ומרכזי קניות קטנים. לאחר מכן, ניסע לביקור במערות הנטיפים האן-סר-לס, נשוט בסירות וניסע בקרוניות מיוחדות. לאחר הביקור ניסע דרך העיירות דיננט ונמור, ונתרשם מטבע והיסטוריה ארוכת שנים וממצודות וטירות עתיקות השוכנות בין ומעל צוקי אבן עצומים. בדרכנו חזרה לאנטוורפן, נעצור לביקור בבריסל, בירת בלגיה. נראה את ה"גרנד פלאס" – כיכר העיר הגדולה המפורסמת, שמוקפת בניינים מהודרים. ואת מבנה האטומיום הבנוי בצורת מולקולה, כשמהמפלס העליון ניתן יהיה לצפות בנוף הפנורמי (בתשלום).
בסוף היום נשוב למלון באנטוורפן

יום מס' 7 (שני): אנטוורפן – גנט – ברוז' - אנטוורפן

היום נצא לביקור בגנט, שבעבר היתה ידועה בתעשיית הטקסטיל שלה. נטייל בסימטאות הציוריות ונתרשם מהאדריכלות הגותית וצריחי הכנסיות שלאורך התעלות היפות. נמשיך וניסע לעיירה ברוז' – הבנויה על המים ובה תעלות מים, גנים מרהיבים ומבנים עתיקים. נסייר בעיר ובסיומו של יום נשוב לבית המלון באנטוורפן

יום מס' 8 (שלישי): אנטוורפן - בריסל – תל-אביב

בהתאם לשעת הטיסה, ניסע לכיוון שדה התעופה של בריסל, ממנו נטוס חזרה ארצה.