אהבה ושמחה בארץ הסומבררו

טיול מאורגן למקסיקו לשומרי מסורת - 14 ימים

14 ימים / 13 לילות

תאריכי יציאה

 • 21/11/23

מחיר הטיול

היתרונות של נופש ופנאי

 • טולדו: ביקור בבתי כנסת
 • קורדובה: פסל הרמב"ם, כיכר יהודה הלוי וביקור בבית הכנסת
 • דרך דון קישוט טחנות הרוח והפונדק
 • סיבליה: הרובע היהודי
 • ביקור באסקוריאל המנזר המלכותי
 • רונדה בירת הערים הלבנות
 • מוזיאון הפראדו במדריד

יצירת קשר

לפרטים נוספים, הצעת מחיר והזמנות

התקשרו עכשיו 04-9858552
 נשמח לעמוד לשרותכם

המחיר כולל:
 • טיסות בינלאומיות + טיסות פנים לפי המסלול.
 • מיסי נמל והיטלי דלק, כפי שידועים היום.
 • איכסון בבתי מלון מדרגה ראשונה ומדרגת תיירות טובה.
 • כלכלה – חצי פנסיון מבוסס על ארוחות בוקר ממוצרים מותרים בכלים חד-פעמיים, ומתוגברים במוצרים מן הארץ + 12 ארוחות חמות, חלקן צמחוניות. מיום מס' 7 – קייטרינג ומבשל צמוד
 • העברות, סיורים, וכניסות לאתרים, לפי המסלול.
 • אוטובוס תיירים מתאים לביצוע התכנית.
 • סבלות בבתי המלון + טיפים לנותני השרותים.
המחיר אינו כולל:
 • ביטוח רפואי אישי.
 • הוצאות בעלות אופי אישי.
 • בילויים ותכניות בערבים.
 • כל מה שאינו מפורט בסעיף "המחיר כולל".

חשוב לדעת

# מאחר שהטיול מתוכנן זמן רב לפני מועד יציאתו, ייתכנו עדכונים במועדי טיסות הפנים ועקב כך שינויים    בתכנית הטיול מטעם הסוכנים בחו"ל. שינוי בתכנית עשוי להתקיים גם עקב תנאי מזג האוויר או שינויים    טכניים, אשר ולנו כסוכני נסיעות אין שליטה עליהם. העדכונים הסופיים יובאו לידיעת הנוסעים בעת מפגש הקבוצה, שיתקיים סמוך למועד יציאת הטיול.

# יש לוודא שהדרכון תקף ל-6 חודשים לפחות מיום החזרה ארצה.

# חובה לעשות ביטוח מטען, רפואי וביטול טיול ליוצאים לחו"ל, מיום ההזמנה של הטיול

לקוחות מספרים

עוד המלצות על הטיול למקסיקו

טיולים נוספים שעשויים לעניין אותך

מקסיקו
אגואה אסול
פלנקה
קנקון
מקסיקו סיטי
טולום
שקופית קודמת
שקופית הבאה

מקסיקו היא המון דברים, אבל לפני הכל היא סיפור אהבה. אהבה גדולה שלי, אהבה של אלו שכבר טיילו איתי, ואני בטוח שכל אחת ואחד מכם שיצאו איתי לטיול הזה, יתאהבו בארץ הזו כמוני.
שלוש השנים בהן חייתי במקסיקו היו עבורי הגשמת חלום ילדות. חלק מחניכיי האהובים לא עלו איתי ארצה, ולתחושתי חלק ממני תמיד נשאר בארץ המופלאה הזו. לכן אני חוזר אליה כמעט בכל שנה, וגם רבים מהם חיים כמוני על הקו, מחלקים את זמנם בין מקסיקו לישראל ואוהבים את שתי הארצות.

מקסיקו האירה פנים ליהודים מאז גילו אותה הספרדים. חניכיי ואני למדנו לאהוב אותה במסגרות החינוכיות הנהדרות של הקהילה היהודית, וכמובן מתוך החיים בה וטיולים לאורכה ולרוחבה.
מקסיקו היא ארץ תרבותית וצבעונית המשמרת את ערכי החברה הפרה קולומביאנית באתרים ארכיאולוגים הפזורים לאורכה ולרוחבה. תושביה מאירי פנים ועליזים, אולי בזכות זה שהעבודה אינה עומדת במרכז חייהם, אלא החגים וימי החופשה הרבים.
מקסיקו מתאפיינת בחופים מדהימים, יערות גשם, נהרות קניונים ומדבריות, הרי געש מעשנים, ערים היסטוריות יפהפיות ומעניינות, ארץ שהריקוד והשירה העממית תופסות בהוויתה חלק חשוב מאוד. כל אחת ואחד בה יודע לעסוק באמנות עממית: ציור, פיסול ריקוע נחושת, קליעת נצרים, סריגה, חציבה, כיור או צורפות.
כל אלו ועוד, הם הסיבה לאהבתי, ומעל כולם החברים הרבים שלי שהם חלק בלתי נפרד מהטיול, וגם הם ידריכו אותנו ויגלו לנו את צפונות הארץ השמחה והמגוונת הזו, הארץ שהמסע בדרכיה הוא המושלם בטיולים באמריקה הלטינית.

קצת רקע
מקסיקו
הינה ארץ גדולה והררית במרכז אמריקה. המלחמות לעצמאותה הותירו חותם באתריה ובתושביה הגאים, שהתמודדו עם בעיות כלכליות ואתנוגרפיות. אוכלוסיית מקסיקו ממזגת שלוש קבוצות אתניות: האינדיאנים – בני המקום, מהגרים ספרדים, והרוב הגדול שהם מעורבים. המקסיקנים "לוקחים את החיים בקלות ואינם ממהרים לשום מקום". הם עליזים, חביבים, ידידותיים, מכניסי אורחים, אוהבי חיים והומור, חובבי שירה, נגינה וריקוד, ושומרים על מסורותיהם העתיקות.
כאמור, גם מבחינה גיאוגרפית זוהי ארץ תיירות מעניינת. נופים הרריים, חופים, אגמים, נהרות ואתרים ארכיאולוגיים מדהימים – כל אלה משולבים במרקם אנושי מרתק, מנהגים, מסורות, חגים, ריקודים ומלאכת מחשבת. אף מבקר במקסיקו לא יישאר שווה נפש, ורובם ככולם ייצאו ממנה מאוהבים.
היהודים הראשונים הגיעו למקסיקו במאה ה-16 כאנוסים, שהתחזו לספרדים קתוליים. למרות מוראות האינקויזיציה, הם כיהנו בתפקידים נכבדים, עמדו בקשרים עם קהילות שונות ואף תלמידי חכמים הסתננו ולימדו תורה. הצטרפות יהודים ממזרח אירופה במאה ה-20, הגבירה את הפריחה החברתית כלכלית. כיום רובם סוחרים ובעלי מקצועות חופשיים במעמד כלכלי טוב ומחזיקים מערכת חינוכית, חברתית ודתית לתפארת, המהווה דוגמה לכל קהילות העולם.

להלן תוכנית הטיול המאורגן למקסיקו לשומרי מסורת:

יום מס' 1 (שלישי): תל-אביב – מקסיקו סיטי

מפגש הקבוצה בנתב"ג וטיסה דרך יעד ביניים למקסיקו סיטי, אחת מהערים הגבוהות בעולם. לאחר הנחיתה,  נערוך סיור בעיר, ולאחריו ניסע לבית המלון.

יום מס' 2 (רביעי): מקסיקו סיטי – טאוטיוואקן – מקסיקו סיטי

מקסיקו סיטי – בירת מכסיקו, נבנתה על שרידי בירת האימפריה האצטקית. נבקר במרכז ההיסטורי של העיר ובכיכר ה"סוקאלו". בארמון הנשיאותי נצפה ביצירותיו של האמן דייגו ריביירה ונטייל בכיכר "שלוש התרבויות". אחר כך, נצא לביקור בטאוטיוואקן – "עיר האלים" –  אחד האתרים הארכיאולוגיים, המרשימים והחשובים בעולם, שריד לתרבות הפרה-קולומביאנית העתיקה. נטייל ב"שדרת המתים", שלצידה פירמידת השמש ופירמידת הירח ונבקר במקדש קצלקואטל. בסיום הסיור נשוב לבית המלון.

יום מס' 3 (חמישי): מקסיקו סיטי – פואבלה

היום ניסע לביקור בעיר פואבלה, המוקפת הרי געש, בחלקם מושלגים. זאת העיר הקולוניאלית המשומרת ביותר במקסיקו, והראשונה שנבנתה לפי תכנית בנין ערים אירופאית. תושביה מיומנים בייצור וציור כלים ואריחי קרמיקה, המושפעים מאומנות ספרדית, ערבית ואינדיאנית, אותם ניתן לראות על קירות הבתים, הצובעים את העיר ברבגוניות מרשימה. בתום הביקור, נשוב למלוננו במקסיקו סיטי.

יום מס' 4 (שישי): מקסיקו סיטי

נבקר במוזיאון הלאומי לאנתרופולוגיה, הנחשב לאחד הגדולים והטובים מסוגו בעולם. בנין המוזיאון מודרני ומרשים, והוא מוקדש לארכיאולוגיה ואנתרופולוגיה של העמים המאכלסים את הארץ. נמשיך ונבקר בעיר האוניברסיטאית של מקסיקו סיטי, בה נמצאים האוניברסיטה הגדולה ביותר באמריקה הלטינית והאיצטדיון האולימפי. נתרשם מהמבנה הציורי של הספריה המרכזית, שקירותיה מכוסים בפסיפס של מליוני אריחים בצבעים טבעיים, היוצרים ציורים צבעוניים נהדרים. נשוב למלוננו. הכנות לשבת, תפילה וסעודת ליל שבת.

יום מס' 5 (שבת): מקסיקו סיטי

לאחר התפילה וסעודת שבת נצא לסיור רגלי באזור המלון. לאחר צאת השבת נבקר בכיכר גריבאלדי המכונה "כיכר המאריאצ'יס" – כאן נבלה, כמו המקומיים, ונאזין ללהקות השונות המנגנות מוסיקה מקסיקנית.

יום מס' 6 (ראשון): מקסיקו סיטי

מוזיאון אלאמדה – סאן אנחל – סוצ'מילקו – מקסיקו סיטי
הבוקר נבקר במוזיאון אלאמדה, המרכז בתוכו יצירות של אמני מקסיקו המודרניים כגון ריברה, פרידה קאלו ועוד, ניחד מבט לאורח החיים האריסוקרטי של המקסיקנים במאה ה-20. נמשיך לרובע "סאן אנחל", שלמעשה היה בעברו עיירה עצמאית שנבלעה בתוך העיר. נשוטט ברחובות מרוצפי אבן בין בתים קולוניאליים צבעוניים עתיקים ונחוש את אווירת העבר המיוחדת. נמשיך לסוצ'מילקו – "מקום צמיחת הפרחים". בתעלות "הגנים הצפים" נשוט בין איים מלאכותיים, שהוקמו ע"י האצטקים לצורך גידולים חקלאיים, ונהנה ממראות הפרחים ומשירת להקות המריאצ'יס והמרימבה. בערב נוכל לצפות במופע פולקלור בארמון האומניות היפות.

יום מס' 7 (שני): מקסיקו סיטי – טוסטלה גוטיירס – קניון הסומידרו – סאן קריסטובל   

הבוקר נטוס לעיר טוסטלה גוטיירס – בירתה המודרנית של מדינת צ'יאפס. לאחר הנחיתה ניסע אל קניון הסומידרו – תופעה גיאולוגית מהממת – בקע עצום, שקירותיו מתנשאים לגובה 1,000 מטרים, היוצרים מראות מרהיבים. נערוך תצפית על הקניון ונשוט בנהר. נמשיך בנסיעה במעלה הרים מיוערים, ללינה בעיירה הקולוניאלית –  סאן קריסטובל.

יום מס' 8 (שלישי): סאן קריסטובל

סאן קריסטובל שוכנת ברום של כ- 2,100 מ'. בין יערות עצי אורן. עיר יפה, שרחובותיה, המרוצפים אבן, ובנייניה משקפים שלוש תקופות: תקופת השלטון הספרדי, תקופת היות העיר בירת אזור צ'יאפס ותקופת היותה כבושה ע"י גוואטמלה. נתחיל את יומנו  בשוק, אליו מביאים בני הכפרים את תוצרתם הרבגונית – מוצרי מזון, עשבי מרפא, פרחים, צמר וסריגים, ונהנה מסימפוניה של ריחות, צבעים וקולות. נמשיך ונבקר בכיכר הסוקאלו, שמהווה למעשה את ליבה הפועם של העיר. הכיכר הקטנה מוקפת בנייני ציבור השוכנים במבנים עתיקים בסגנון קולוניאלי. נראה את בית העירייה ששימש כבית הממשל של מדינת צ'יאפס עד  1892, צפונית לכיכר נראה את כנסיית סנטו דומינגו – היפה בכנסיות העיר, מרובת העמודים וקישוטי צמחים. חזיתה בגוון ורוד, משווה לה בוהק של זהב. בהמשך נראה את "סנטה חולוביל" ("בית האורגים") – מפעל שיתופי אינדיאני, המאוגד בידי נשים מכפרי הסביבה, הן לצורך פרנסה והן לשימור המסורת וצורת העבודה המקורית של האריגה והרקמה. נמשיך לביקור במוזיאון "נה-בולום", השוכן בבית של זוג חוקרים מאירופה. המוזיאון מציג פריטים מחיי היומיום וההיסטוריה של "המאיה", וכן אוצרות של דתות רבות. כמו כן נעפיל לגבעת סאן קריסטובל, ממנה תצפית יפה אל העיר ומגדליה הרבים. בסוף היום נשוב למלוננו. 

יום מס' 9 (רביעי): סאן קריסטובל – סאן חואן צ'אמולה – אגואה אסול- פלנקה 

ניפרד מסאן קריסטובל וניסע לבקור בכפר סאן חואן צ'אמולה, אשר תושביו ידועים כגאים, עזי נפש וגנדרנים. משם, למפלי "אגואה אסול" – המים הכחולים גן עדן של צמחייה ובעלי כנף בלב הג'ונגל, מפלים שצונחים אל אגם מים צלולים – אחד מהם, "מיסול אה" נוחת מגובה 30 מ'. בהמשך ניסע ללינה בפלנקה.

יום מס' 10 (חמישי): פלנקה – וייהרמוסה – מרידה

היום, נבקר באחד האתרים הארכיאולוגיים החשובים והמעניינים ביותר של תרבות בני המאיה. נתרשם ממפעל הבנייה הגדול והמדוייק, ומהתחכום והעדינות, הבאים לידי ביטוי בשרידי המקדשים והפירמידות, שבסבך הג'ונגל הטרופי הסמוך לפלנקה. נמשיך לוייהרמוסה – בירת חבל טבסקו. עיר שנראית ככל עיר אירופאית מודרנית, אך שלושה דברים נשתמרו בה: שרידי המאיה והאצטקים, החמימות והנחמדות של תושביה והפלישה הקולנית של להקות הציפורים אחר הצהרים. נבקר בפארק לה-וונטה, שהצעידה בשביליו משרה תחושה של צעידה בג'ונגל. נוכל גם להתרשם מראשים ענקיים של בעלי חיים מקודשים המפוסלים באבן בזלת. אחר-כך נצא בטיסה למרידה. 

יום מס' 11 (שישי): מרידה – צ'יצ'ן-איצה – קנקון  

היום אנו מבקרים בחצי האי יוקטן המוקף בים הקריבי, אשר בירתו – מרידה נבנתה על שרידי תרבות המאיה. נמשיך לביקור בצ'יצ'ן-איצ'ה הגדול, באתרי המאיה מן התקופה הפוסט קלאסית, נטייל בין הפירמידות, נצפה בבור המים המקודש ובשפע של אתרים מרתקים. בהמשך נגיע לקנקון. הכנות לשבת, תפילה וסעודת ליל שבת.  

יום מס' 12 (שבת):  קנקון

לאחר תפילה וסעודת שבת, נצא לסיור רגלי באזור המלון.  

יום מס' 13 (ראשון): קנקון- טולום – של-הא – קנקון 

קנקון – עיר מודרנית שמתפרנסת מתיירות, שוכנת על החוף וצופה על נוף נהדר. בסביבתה נשתמרו שרידים, דרכם נוכל להכיר את תרבות המאיה המפוארת. נמשיך וניסע לטולום – עיר המאיה היחידה שנבנתה על חוף הים. נראה את בימת הקבורה, מקדש הציורים, הארמון הגדול, מקדש האל השוקע, המצודה ועוד. משם נמשיך ל"של-הא" – נקרת צורים מבודדת הפונה אל הים, לשון ים קטנה החודרת מהים לחוף מבודד ומוקף עצים. בסיום הביקור נשוב לבית המלון.

יום מס' 14 (שני): קנקון – תל אביב 

ניסע לשדה התעופה של קנקון, ומשם בטיסה חזרה נשוב ארצה (דרך יעד ביניים).