בקצב ולקול קסטנייטות

מדריד – טולדו – אנדלוסיה – גיברלטר (9 ימים / 7 לילות)

09 ימים / 07 לילות

תאריכי יציאה

 • 29/7-6/8/2024

מחיר הטיול

החל מ-2850 יורו 
לנרשמים עד ה-30.5 

היתרונות של נופש ופנאי

 • טולדו: ביקור בבתי כנסת
 • קורדובה: פסל הרמב"ם, כיכר יהודה הלוי וביקור בבית הכנסת
 • דרך דון קישוט טחנות הרוח והפונדק
 • סיבליה: הרובע היהודי
 • גיברלטר – מערות הנטיפים
 • רונדה בירת הערים הלבנות
 • מוזיאון הפראדו במדריד

יצירת קשר

לפרטים נוספים, הצעת מחיר והזמנות

התקשרו עכשיו 
04-9858552
1-800-350-545 
נשמח לעמוד לשרותכם

המחיר כולל:
 • הדרכה מקצועית ומרתקת ע"י שלמה אפל
 • טיסות בינלאומיות (מיסי נמל והיטלי דלק, כפי שידועים נכון להיום).
 • אירוח בבתי מלון מדרגה ראשונה ומדרגת תיירות טובה.
 • כלכלה – חצי פנסיון: ארוחות בוקר מורחבות, המבוססות על מוצרים מותרים, מוגשות בכלים חד-פעמיים ומתוגברות במוצרים מן הארץ, אפשרות להכנת כריכים למשך היום + ארוחות חמות, חלקן צמחוניות.
 • העברות, סיורים וכניסות לאתרים, לפי המסלול
 • אוטובוס מתאים לביצוע התכנית.
 • טיפים לנותני השרותים בחו"ל, למעט סבלות
המחיר אינו כולל:
 • ביטוח רפואי אישי, מטען וביטול
 • הוצאות בעלות אופי אישי.
 • בילויים ותכניות בערבים, אשר אינם כלולים במסלול.
 • טיפ למדריך הישראלי (5 יורו לנוסע ליום)
 • כל מה, שאינו מפורט בסעיף "הטיול כולל".

לקוחות מספרים

טיולים נוספים שעשויים לעניין אותך

פלאסה מיור מדריד
קורדובה - פסל הרמב"ם
סיביליה - זירת השוורים
ארמון אלהמברה
סיביליה פלאסה אספניה
טולדו - אל טרנסיטו
טולדו - נהר
טולדו - סנטה מריה לה בלנקה
לה מנשה - פונדק
לה מנשה - תחנה ברקע פונדק
למנשה - טחנות רוח
מדריד - פוארטה דל סול
מדריד - פלאסה אספניה
מיחאס
סגוביה - אמת המים
גיברלטר
אלהמברה - מזרקת האריות
קורדובה - מסקיטה
קורדובה - גלגל אנטילה
קוסטה דל סול
סגוביה - הארמון
מדריד - פלאסה דה סבילס
שקופית קודמת
שקופית הבאה

שלוש הדתות המונותאיסטיות הטביעו את חותמן על ספרד, שבחצי האי האיברי.

נופי הטבע ואתרי התרבות לא העלימו את הנצרות, שחותמה הכבד ניכר בקתדרלות ענקיות ומרשימות הנראות בכל ישוב. העבר המוסלמי ניכר בשרידי המסגדים ובמבצרי השלטון "אלקזר" בערים השונות. מ"תור הזהב" היהודי נותרו מעט שרידים פיזיים, המעידים על יצירה רוחנית ותרבותית – פרי רוחם של פילוסופים ומשוררים, פרשנים וציירים, לשונאים וסוחרים, נגרים ובעלי אומנויות שהותירו חותמם בשרידים השונים – בתי כנסת, רובעים בערים השונות, כתבי יד ויצירות ספרותיות, וכמובן פרשנות המקרא וחקר הלכה, פילוסופיה יהודית ושירה עברית. אנו נוסעים בעקבותיהם של הרמב"ם, רמב"ן, יהודה הלוי, אבן עזרא, שמואל הנגיד,אבן גבירול, אברבאנל והרא"ש.

להלן תוכנית הטיול המאורגן לספרד לשומרי מסורת:

יום מס 1 (שני): תל-אביב – מדריד

בשעת בוקר מוקדמת נפגש  בנתב"ג ונטוס למדריד – הממוקמת במרכזו של חצי האי האיברי. העיר הגדולה בספרד, שאינה מפסיקה להתפתח ולשגשג מאז כינונה כבירה הרשמית של המדינה, בשנת 1561. עם הגיענו לעיר, נערוך בה סיור מודרך ונראה את השדרות הרחבות והכיכרות היפות: פלאסה דה אספניה", "פלאסה סיבלס", "פוארטה דל סול" – ממנה מסתעפות כל דרכי ספרד כקרני שמש, "פלאסה מיור" עם בית העירייה היפה והמרשים ועוד. נבקר בארמון מלכי בורבון, בו נערכה בשנת 1992 ועידת מדריד. כמו כן, נתוודע לקהילה היהודית, ששבה והוקמה מחדש לקראת סוף המאה ה-19, לאחר מאות שנים של רדיפות וניכור. בשעות הערב נוכל להכיר את מדריד המוארת.

יום מס' 2 (שלישי): מדריד – סגוביה – מדריד

לאחר ארוחת הבוקר ניסע לסגוביה עיר הבירה של מחוז קסטיליה. עד לא מזמן קיבלה העיר את מימיה מאמת המים הגבוהה העומדת עדיין איתנה ושלמה. נהלך בסמטאותיה וברחוב היהודים הסמוך לקתדרלה הגדולה שבצל חסותו של הבישוף המקומי חיו אחינו עד הגירוש. נבקר באלקזר – מבצר העיר- הממוקם על צוק ומהווה דוגמא לתרבות הביצורים והאבירים ששלטה בספרד עד סוף המאה ה- 17. בסיום הביקור, נשוב למדריד ונבקר במוזיאון "פראדו", בו מוצג אחד האוספים החשובים של ציירי תקופה בארוק.

יום מס' 3 (רביעי): מדריד – טולדו – קורדובה

הבוקר ניסע לכיוון טולדו – "ירושלים ד'ספרד", אשר שימשה כבירתה של יהדות ספרד בתקופת "תור הזהב". נסייר בעיר הבנויה על הר השולט על עמק נהר הטחו. נבקר ברובע היהודי העתיק ובבית הכנסת "אל טרנזיטו", שעם הזמן הפך לכנסיה – וכיום הוא מוזיאון. וב"סנטה מריה לה בלנקה" שאף היא היתה בית כנסת בעברה. בדרכנו נעבור ברחובות, בהם צעדו ר' אברהם אבן עזרא ,ר' יהודה הלוי, הרא"ש, ר' יעקב בעל הטורים ומשפחת החצרנים – אבולעפיה. בתום הסיור נמשיך לקורדובה – עירם של הרמב"ם ור' יהודה הלוי, שהיתה מרכז התרבות העולמי בתקופת תור הזהב. נסייר בסימטאות  "חודריה" –  הרובע היהודי, בהן צעדו אישים חשובים אלה. בכיכר טבריה נעמוד מול פסלו של ר' משה בן מימון – הרמב"ם. נבקר בבית הכנסת העתיק ולהבדיל, ב"מסקיטה" – המסגד המורי מהגדולים והמפוארים בעולם.

יום מס' 4 (חמישי): קורדובה – גרנדה – קוסטה דל סול

בבוקר נשלים את סיורנו בקורודבה, ואח"כ ניסע לגרנדה – "רימון ספרד", כפי שנקראה בספרות ישראל, והתבלטה כבירת הממלכה המורית. נבקר בארמון אלהמברה, בו נראה בין היתר את אולם השגרירים שם חתמו המלכים הקתולים על צו גרוש ספרד, ומשם שיגרו את קולומבוס לגלות עולם. נבקר בחצר האריות ונשמע על דייריו הקודמים ובעלי המזרקה – רבי שמואל הנגיד ובנו יוסף הנגיד. לסיום, נטייל בגנים של ארמון הקיץ – ה"חנרליפה", ואח"כ ניסע לקוסטה דל סול – "חופי השמש".

יום מס' 5 (שישי): קוסטה דל סול – גיברלטר – מיחאס – קוסטה דל סול

גיברלטר הינה מושבת כתר מאירת פנים- הסיור בה מפגיש אותנו לרגע  עם בריטניה. נבקר במערת הנטיפים ובמושבת הקופים ונתבשם מהאווירה ומהמשמעות הייחודית של ביקור במקום. נשוב אל קוסטה דל סול, ובדרכנו נעבור במיחאס – כפר משמש כמרכז שיווק לאומנויות אנדלוסיות (קדרות, קליעה, אריגה). הבתים הלבנים מעוטרים בסורגי ברזל, ומן הרחבות הגבוהות בכפר נתענג על נופיה של רצועת החוף.
הכנות לשבת, תפילה וסעודת ליל שבת.

יום מס' 6 (שבת): קוסטה דל סול

לאחר התפילה וסעודת שבת נצא לטיול רגלי באזור המלון.

יום מס' 7 (ראשון): קוסטה דל סול – סביליה

היום ניפרד מ"חופי השמש", וניסע לסביליה – היא "אשביליה". בסיורנו, נתרשם מגדולתה של העיר, בה חיו ופעלו משפחות אברבאנל, אבודרהם, ועוד גדולי ישראל. בעומדנו ב"חודרייה" הרובע היהודי לשעבר וברחוב קאיה דה סוסאנה. נשמע על תלאותיה של קהילה זו, ניזכר בקורותיה של שושנה בת דון דיאגו ששון. נראה את החירלדה – מגדל הפעמונים הענק – סימלה של העיר, נבקר בכיכר אספניה ההדורה ובגני מריה לואיזה ועוד. נבקר בזירת השוורים – העתיקה והראשונה בזירות העולם. בסיורנו במוזיאון, ננסה להבין את סוד משיכתם של הספרדים ל"בילוי" השנוי במחלוקת. בערב, יוכלו המעוניינים לצפות במופע פלמנקו ובלט ספרדי (בתשלום).

יום מס' 8-9 (שני-שלישי): סביליה – דרך דון קישוט דה למנשה – מדריד – תל-אביב

אנו נפרדים מאנדלוסיה, ונוסעים לכיוון מחוז לה מנשה, המפורסם במישוריו הצחיחים, ששימשו לגידול ענבים ודגן. החיים בחבל למנשה תוארו ע"י מיגל דה סרוונטס ברומן "האביר השנון דון קישוט איש לה מנשה". טחנות הרוח והטירות, המשובצות בדרך דון קישוט הם המונומנטים החשובים ביותר של האזור. נבקר בדוגמאות לטחנות רוח ופונדקים המשמרים את האווירה, בה מתרחשות עלילותיו של ה"אידלגו בן דמות היגון", ואשר שימשה תפאורה ליצירה האלמותית. נעשה את דרכנו למדריד ולאחר ארוחת ערב הסעה לשדה התעופה וטיסה חזרה ארצה. נחיתה ביום ה-9, יום שלישי לפנות בוקר.

שימו לב:
על מנת למנוע עוגמת נפש והפסדים כספיים, חובה לרכוש ביטוח רפואי וביטוח מטען עם הרחבה לביטוח ביטול.
חשוב לוודא שהפוליסה שברשותכם מקיפה ומכסה ביטולים מצד הנוסע.

במידה שהטיול יתבטל עקב המלחמה – כספכם יושב לכם במלואו.