בקצב ולקול קסטנייטות

טיול מאורגן לספרד לשומרי מסורת - 8 ימים

08 ימים / 07 לילות

תאריכי יציאה

 • 16-23/10/2023

מחיר הטיול

היתרונות של נופש ופנאי

 • טולדו: ביקור בבתי כנסת
 • קורדובה: פסל הרמב"ם, כיכר יהודה הלוי וביקור בבית הכנסת
 • דרך דון קישוט טחנות הרוח והפונדק
 • סיבליה: הרובע היהודי
 • גיברלטר – מערות הנטיפים
 • רונדה בירת הערים הלבנות
 • מוזיאון הפראדו במדריד

יצירת קשר

לפרטים נוספים, הצעת מחיר והזמנות

התקשרו עכשיו 
04-9858552
1-800-350-545 
נשמח לעמוד לשרותכם

המחיר כולל:
 • הדרכה מקצועית ומרתקת ע"י שלמה אפל
 • טיסות בינלאומיות (מיסי נמל והיטלי דלק, כפי שידועים נכון להיום).
 • אירוח בבתי מלון מדרגה ראשונה ומדרגת תיירות טובה.
 • כלכלה – חצי פנסיון: 7 ארוחות בוקר מורחבות, המבוססות על מוצרים מותרים, מוגשות בכלים חד-פעמיים ומתוגברות במוצרים מן הארץ, אפשרות להכנת כריכים למשך היום + 7 ארוחות חמות, חלקן צמחוניות.
 • העברות, סיורים וכניסות לאתרים, לפי המסלול
 • אוטובוס מתאים לביצוע התכנית.
 • טיפים לנותני השרותים בחו"ל, למעט סבלות
המחיר אינו כולל:
 • ביטוח רפואי אישי, מטען וביטול
 • הוצאות בעלות אופי אישי.
 • בילויים ותכניות בערבים, אשר אינם כלולים במסלול.
 • טיפ למדריך הישראלי (4 יורו לנוסע ליום)
 • כל מה, שאינו מפורט בסעיף "הטיול כולל".

לקוחות מספרים

טיולים נוספים שעשויים לעניין אותך

פלאסה אספניה מדריד
פלאסה מיור מדריד
קורדובה - פסל הרמב"ם
סיביליה - זירת השוורים
ארמון אלהמברה
סיביליה פלאסה אספניה
רונדה
שקופית קודמת
שקופית הבאה

שלוש הדתות המונותאיסטיות הטביעו את חותמן על ספרד, שבחצי האי האיברי.
נופי הטבע ואתרי התרבות לא העלימו את הנצרות, שחותמה הכבד ניכר בקתדרלות ענקיות ומרשימות הנראות בכל ישוב. העבר המוסלמי ניכר בשרידי המסגדים ובמבצרי השלטון "אלקזר" בערים השונות. מ"תור הזהב" היהודי נותרו מעט שרידים פיזיים, המעידים על יצירה רוחנית ותרבותית – פרי רוחם של פילוסופים ומשוררים, פרשנים וציירים, לשונאים וסוחרים, נגרים ובעלי אומנויות שהותירו חותמם בשרידים השונים – בתי כנסת, רובעים בערים השונות, כתבי יד ויצירות ספרותיות, וכמובן פרשנות המקרא וחקר הלכה, פילוסופיה יהודית ושירה עברית. אנו נוסעים בעקבותיהם של הרמב"ם, רמב"ן, יהודה הלוי, אבן עזרא, שמואל הנגיד,אבן גבירול, אברבאנל והרא"ש.

הצטורפו אליי לשמונה ימים של עניין, הנאה ויופי בספרד, בטיול מאורגן שהותאם במיוחד לשומרי מסורת.

להלן תוכנית הטיול המאורגן לספרד לשומרי מסורת:

יום מס' 1 (שני): תל-אביב – מדריד
בשעת בוקר מוקדמת ניפגש בנתב"ג ונטוס למדריד – בירתה של ספרד, הממוקמת במרכזו של חצי האי האיברי. נערוך בה סיור מודרך. נראה את השדרות הרחבות, הכיכרות היפות." פלאסה דה אספניה" , "פלאסה סיבלס", ו "פוארטה דל סול" – ממנה מסתעפות כל דרכי ספרד, כקרני שמש – "פלאסה מיור" עם בית העיריה היפה והמרשים ועוד. נבקר בארמון מלכי בורבון בו נערכה בשנת 1992 ועידת מדריד, ובמוזיאון פראדו האוצר את אחד מהאוספים החשובים של יצירות אמנות של ציירי תקופת הבארוק. כמו כן נתוודע לקהילה היהודית. לינה במדריד.

יום מס' 2 (שלישי): מדריד – קונסואגרה – פורטו לאפיס – קורדובה
ניסע לטולדו, שבימי הביניים נקראה "ירושלים ד'ספרד" ושימשה כבירתה של יהדות ספרד בתקופת "תור הזהב". נסייר בעיר הבנויה על הר השולט על עמק נהר הטחו. נבקר ברובע היהודי העתיק ובבתי הכנסת שעם הזמן הפכו לכנסיות: "אל טרנזיטו" ו"סנטה מריה לה בלנקה" – היום הם מוזיאונים . בדרכינו נעבור ברחובות בהם הטביעו חותמם ר' אברהם אבן עזרא ור' יהודה הלוי. נמשיך בנסיעה לקונסואגרה ופורטו לאפיס, שבמחוז למנשה, המפורסם במישוריו הצחיחים, אשר שימשו לגידול ענבים ודגן. החיים בחבל למנשה תוארו ע"י מיגל דה סרוונטס ברומן "האביר השנון דון קישוט איש למנשה". טחנות הרוח והטירות, המשובצות בדרך דון קישוט הם המונומנטים החשובים ביותר של האזור. נבקר בדוגמאות לטחנות רוח ופונדקים המשמרים את האווירה, בה מתרחשות עלילותיו של ה "אידלגו בן דמות היגון", ואשר שימשה תפאורה ליצירה האלמותית.

יום מס' 3 (רביעי): קורדובה – סיביליה 
קורדובה – עירם של הרמב"ם ור' יהודה הלוי, מרכז התרבות העולמית בתקופת תור הזהב. נסייר בסימטאות "חודריה" – הרובע היהודי, בהן צעדו אישים חשובים אלה. בכיכר טבריה נעמוד מול פסלו של ר' משה בן מימון – הרמב"ם. נבקר בבית הכנסת העתיק ולהבדיל, ב"מסקיטה" – המסגד המורי מהגדולים והמפוארים בעולם.
בסיום סיורנו בעיר ניסע ללינה בסביליה

יום מס' 4 (חמישי): סביליה – רונדה – גיברלטר 
בסיור מודרך הבוקר נתרשם מגדולתה של "אשביליה", היא סביליה, בה חיו ופעלו משפחות אברבאנל, אבודרהם, ועוד גדולי ישראל. בעומדנו ב"חודרייה" הרובע היהודי לשעבר וברחוב קאיה דה סוסאנה. נשמע על תלאותיה של קהילה זו, ניזכר בקורותיה של שושנה בת דון דיאגו ששון. נראה את החירלדה – מגדל הפעמונים הענק – סימלה של העיר, נבקר בכיכר אספניה ההדורה ובגני מריה לואיזה ועוד. נבקר בזירת השוורים – העתיקה והראשונה בזירות העולם. בסיורנו במוזיאון, ננסה להבין את סוד משיכתם של הספרדים ל"בילוי" השנוי במחלוקת. נמשיך בנסיעה אל בירת "הערים הלבנות" של אנדלוסיה, רונדה – מולדת מלחמות השוורים – אשר תלויה על מצוק מדהים. נשוטט בסימטאות הצרות ונשתאה מגובהו של המצוק בעוברנו על הגשר המחבר את שני חלקי העיר. בסוף היום ניסע ללינה באזור גיברלטר.

יום מס' 5 (שישי): גיברלטר – קוסטה דל סול
גיברלטר הינה מושבת כתר מאירת פנים- הסיור בה מפגיש אותנו לרגע עם בריטניה. נבקר במערת הנטיפים ובמושבת הקופים ונתבשם מהאווירה ומהמשמעות הייחודית של ביקור במקום. אח"כ ניסע למלון בקוסטה דל סול – "חופי השמש". הכנות לשבת, תפילה וסעודת ליל שבת.

יום מס' 6 (שבת): קוסטה דל סול
לאחר התפילה וסעודת שבת נצא לטיול רגלי באזור המלון.

יום מס' 7 (ראשון): קוסטה דל סול – גרנדה – מדריד
לאחר ארוחת הבוקר, ניפרד מ"חופי השמש" וניסע ל גרנדה – "רימון ספרד", כפי שנקראה בספרות ישראל, התבלטה כבירת הממלכה המורית. נבקר בארמון אלהמברה, בו נראה בין היתר את אולם השגרירים שם חתמו המלכים הקתולים על צו גרוש ספרד, ומשם שיגרו את קולומבוס לגלות עולם. נבקר בחצר האריות ונשמע על דייריו הקודמים ובעלי המזרקה – רבי שמואל הנגיד ובנו יוסף הנגיד. בהמשך נבקר בגנים של ארמון הקיץ ה"חנרליפה", ולאחר מכן ניסע ללינה במדריד.

יום מס' 8 (שני): מדריד – תל-אביב
הבוקר נשלים את היכרותנו עם בירת ספרד, ככל שיאפשר לנו הזמן. בשעת צהריים הסעה לשדה התעופה וטיסה חזרה ארצה.