מהקרנבל בריו לחוויית בראשית באמזונס, בפטגוניה וארץ האש

טיול מאורגן לארגנטינה ברזיל וצ'ילה לשומרי מסורת - 21 ימים

אני שמח להזמין אתכם לטיול מסעיר חושים ומרתק, שמשלב את הקצב הסוחף של הקרנבל בריו דה ז'נרו, תרבויות אקזוטיות ביערות האמזונס, נופי בראשית בפטגוניה וארץ האש, וכמובן נקודה יהודית משמעותית. הצטרפו לטיול בהדרכתי האישית בארץ הולדתי ארגנטינה ובברזיל, לחוויה שתישאר אתכם לתמיד.

21 ימים / 18 לילות

תאריכי יציאה

 • 4/1/24
 • 1/2/24
 • 15/2/24

מחיר הטיול

היתרונות של נופש ופנאי

 • טולדו: ביקור בבתי כנסת
 • קורדובה: פסל הרמב"ם, כיכר יהודה הלוי וביקור בבית הכנסת
 • דרך דון קישוט טחנות הרוח והפונדק
 • סיבליה: הרובע היהודי
 • ביקור באסקוריאל המנזר המלכותי
 • רונדה בירת הערים הלבנות
 • מוזיאון הפראדו במדריד

יצירת קשר

לפרטים נוספים, הצעת מחיר והזמנות

התקשרו עכשיו 04-9858552
 נשמח לעמוד לשרותכם

המחיר כולל:
 • טיסות בינלאומיות + טיסות פנים לפי המסלול.
 • מיסי נמל והיטלי דלק, כפי שידועים היום.
 • בתי מלון מדרגה ראשונה ומדרגת תיירות טובה.
 • כלכלה: חצי פנסיון כשר כולל ארוחות בוקר בכלים חד-פעמיים, כריכים בהכנה עצמית לארוחת צהריים,
  19 ארוחות חמות, חלקן צמחוניות.
 • העברות, סיורים, וכניסות לאתרים, לפי המסלול.
 • מדריכים מקומיים.
 • אוטובוס תיירים ממוזג מתאים ורכבי שטח לפי התכנית
 • סבלות בבתי המלון – מזוודה אחת לכל נוסע (טרולי כמוהו כתיק צד ולא מזוודה)
 • טיפים לנותני השרותים בחו"ל.
 • מלווה קבוצה מקצועי, מנוסה ושומר מצוות.
המחיר אינו כולל:
 • ביטוח רפואי אישי
 • הוצאות בעלות אופי אישי: שתיה, כביסה וכדו'
 • בילויים ותכניות בערבים, אשר אינם מופיעים במסלול הטיול.
 • כל מה שאינו מפורט בסעיף "המחיר כולל"
 • טיפ למדריך הישראלי – 5$ לאדם ליום.

חשוב לדעת

#מאחר שהטיול מתוכנן זמן רב לפני מועד יציאתו, ייתכנו עידכונים במועדי טיסות הפנים ועקב כך שינויים
בתכנית הטיול מטעם הסוכנים בחו"ל. שינוי בתכנית עשוי להתקיים גם עקב תנאי מזג האוויר או שינויים
טכניים, אשר לנו כסוכני נסיעות אין שליטה עליהם. העידכונים הסופיים יובאו לידיעת הנוסעים בעת
מפגש הקבוצה, שיתקיים סמוך למועד יציאת הטיול.

#יש לוודא שהדרכון תקף ל-6 חודשים לפחות מיום החזרה ארצה.

# חובה לעשות ביטוח מטען, רפואי וביטול טיול ליוצאים לחו"ל, מיום ההזמנה של הטיול

לקוחות מספרים

טיולים נוספים שעשויים לעניין אותך

בואנוס איירס
צ'ילה טורסט דל פאינה
קלפטה
מפלי איגואסו
נהר האמזונס
ריו דה ז'נירו
הפאבלות בברזיל
שקופית קודמת
שקופית הבאה

ארגנטינה וברזיל – נופי בראשית וקרנבל החוויות כולל האמזונס

21 ימים / 18 לילות – ימי הטיסות נכללים במנין ימי הטיול

ארגנטינה – איזו תמונה עולה בדמיונכם, כשאתם חושבים על ארגנטינה? גאוצ'וס אמיצים, ריקוד הטנגו, פטגוניה האקזוטית, בואנוס איירס הקוסמופוליטית, או שמא רק כמה בקתות בוץ הפזורות במרחבי הפמפאס המישוריים ? ובכן, כל מה שהוזכר כאן קרוב מאוד למציאות, חוץ מבקתות הבוץ אולי. כמטיילים בארגנטינה, תוכלו ליהנות מכל אלה ועוד הרבה יותר. תראו כאן את הפסגות המושלגות הגבוהות ביותר בדרום אמריקה, מדבריות הציוריים, רמות גבוהות ויבשות ובהן ערים קולוניאליות, עצי קקטוס המנקדים את נוף הגבעות הנמוכות, את אזור האגמים הפטגוני, המעורר רגשות עזים ותאוות נסיעות בקרב אלה, המבקרים בחבל ארץ עצום זה, שבו אגמים בוהקים המשתרעים בין יערות הרריים משופעי צמחיה. תראו ותשמעו קרחונים מדהימים בדרום ומפלי איגואסו האגדיים – זרם שוצף קוצף של מים הצונחים מגובה רב וחיות בר מוזרות ונדירות. האוכלוסייה בארגנטינה מורכבת בעיקרה מצאצאי מהגרים, יוצאי אירופה המעורבים במיעוט ילידים אינדיאנים. ארגנטינה וכל אוצרותיה נגישים למדי כל שתזדקקו לו זה השראה ודמיון פורה.
נקודה יהודית – היהודים הראשונים היו אנוסים מספרד ופורטוגל. במאה ה-19 הגיעו פליטים יהודים מאירופה במסגרת ההתיישבות שארגן הברון הירש. כאן נחשפו לאנטישמיות בעיקר לאחר המהפכה הבולשביקית ובתקופת השואה. כיום יש חיים יהודיים פעילים בערים הגדולות. יש מערכת חינוך יהודי, בתי כנסת, מוזיאונים יהודיים, ספריות, פעילות תרבותית וספורטיבית עשירות.

נקודה יהודית – היהודים הראשונים היו אנוסים מספרד ופורטוגל. במאה ה-19 הגיעו פליטים יהודים מאירופה במסגרת ההתיישבות שארגן הברון הירש. כאן נחשפו לאנטישמיות בעיקר לאחר המהפכה הבולשביקית ובתקופת השואה. כיום יש חיים יהודיים פעילים בערים הגדולות. יש מערכת חינוך יהודי, בתי כנסת, מוזיאונים יהודיים, ספריות, פעילות תרבותית וספורטיבית עשירות.

ברזיל – בין הנהנתנות הפרועה ונטולת הרסן של הקרנבל, לבין עוצמתם האדירה של היערות והנהרות באזור האמזונס – הפנטזיה של חובבי הטבע באשר הם – ברזיל היא ארץ של פלאים אדירי מידות, המציתה את דמיונם של מטיילים,הרבה יותר מרוב מדינות העולם. המדינה ידועה במאות החופים הנפלאים שלה- בילוי על החוף הוא השיגעון הלאומי – המוסיקליות השופעת, קצב הסמבה הסוער, הכדורגל המרהיב והמשובח ויותר מכל בזכות הספונטניות, החברותיות ואהבת החיים, של תושביה העשירים והעניים כאחד.

נקודה יהודית – בברזיל חיים כ-150,000 יהודים המרוכזים בעיקר בסאו פאולו וריו דה ז'נרו. עיקר הקהילות אשכנזיות. היהודים הראשונים היו ה"אנוסים", שהגיעו עם כיבוש הפורטוגזים. הם הקימו חוות חקלאיות לגידול סוכר, קפה וקקאו. במאה ה-17 הגיעו לברזיל יהודים נוספים מהולנד ובריטניה, כאשר הפורטוגזים הפעילו את האינקוויזיציה, יהודים רבים גורשו ורבים מהם עלו על המוקד. עם ביטול האינקוויזיציה ב-1773, התיישבו יהודים
ממרוקו בחבל האמזונס. לאחר גל הגירה גדול מרוסיה, בתחילת המאה ה-20, שערי ברזיל נסגרו שוב בתקופת השואה ונמנעה כניסת פליטים יהודים. לאחר המלחמה הגיעו יהודים מסוריה. כיום יש בברזיל קהילה אורתודוקסית, וקונסרבטיבית, מערכת חינוך טובה, מרכזים קהילתיים, בתי אבות ובית חולים.

להלן תוכנית הטיול המאורגן לארגנטינה ברזיל וצ'ילה לשומרי מסורת:

יום מס' 1,2 (חמישי-שישי): ת"א – אירופה – בואנוס איירס (ארגנטינה)

נטוס דרך יעד ביניים, וננחת בשעת בוקר של יום שישי בבואנוס איירס – בירת ארגנטינה. לא לחינם נקראת בואנוס איירס "פריס של דרום אמריקה". השפעות אירופאיות מגוונות ניכרות בה: הארכיטקטורה, תרבות הגנים ובתי הקפה. בירתה של ארגנטינה מאופיינת בחנויות הספרים והשדרות הרחבות שבה, רחובותיה מוארים והומים עד השעות הקטנות של הלילה. במהלך ביקורנו בעיר, נראה את אתריה המיוחדים: פלאסה דה מאיו – "כיכר האמהות", פלאסה סן מרטין, פלאסה דורגו, שדרת ה-9 ליולי הרחבה ביותר בעולם. נגיע לרובע הנמל הציורי – לה בוקה, בו הונחו היסודות להתפתחות העיר. נוכל לראות את איצטדיון "בונבונרה". נבקר בבית הקברות היוקרתי – ריקולטה, בו קבורים מכובדים רבים: נשיאי ארגנטינה, זוכי פרס נובל, המייסד של חיל הים הארגנטינאי, נכדתו של נפוליאון והפופולרי ביותר הוא קברה של אווה פרון. נוכל גם להתרשם מהשווקים ומרכזי הקניות, ומבתי קפה שנוסדו עוד במאה ה-19. נראה את "תיאטרון קולון", אשר נבנה ב- 1908 מחומרים שהובאו במיוחד מכל קצוות העולם. בסלון התיאטרון, בו מתקיימים ארועים חגיגיים, תקרה עשויה זהב טהור, והוא מלא בפריטי פאר, נברשות קריסטל וקישוטי קיר. נצפה אל הבית הוורוד, הוא בנין הממשלה ומקום משרדו של הנשיא, נראה את בנין הקונגרס המפואר, נסייר ברובע סן-טלמו, הבנוי בסגנון קולוניאלי ושופע מסעדות, חנויות עתיקות וגלריות לאומנות. נראה את פארק פלרמו – "הריאה הירוקה" של בואנוס איירס. בשטחו מדשאות רחבות ידיים, גן בוטני, חורשות עבותות עם 12,000 עצים משולטים עם שמם ומוצאם. גן ורדים עצום הפורח מרבית השנה בשלל צבעים. אגמים מלאכותיים בהם אפשר לשכור סירה ולשוט. גן יפני מקסים נתרם על ידי הקהילה היפנית בעיר. גן חיות חביב ומצפה כוכבים. בהמשך היום התארגנות לשבת, תפילה וסעודת ליל שבת.

יום מס' 3 (שבת): בואנוס איירס

לאחר התפילה וסעודת השבת נצא לסיור רגלי באזור המלון, יחד עם מדריך הטיול.

יום מס' 4 (ראשון): בואנוס איירס – טיסה לאושוואיה (ארץ האש)

ארץ האש – טיירה דל פואגו, הוא השם המוזר שהעניק מגלן לאי, הסמוך לאנטארקטיקה, ובהתאם לכך גם תנאי האקלים. ברוך בואכם בשערי העיר הדרומית בעולם – אושוואיה. מכח זה הפכה העיר מעיירה רחוקה ונידחת לשם נישא בעולם כולו ואין ביקור בה דומה לביקור בשום מקום אחר. עיר, שבתי העץ שלה עם גגות הרעפים המשתקפים במים, משווים לה מראה רומנטי. נבקר בפארק הלאומי "טיירה דל פואגו". כאן מסתיים הכביש הארוך ביותר בעולם שראשו באלסקה וזנבו גולש אל הים במפרץ לפטאיה, שבחוף הצפוני של תעלת ביגל. נשוט בתעלה המפרידה בין הקצה הדרומי של אמריקה לבין קבוצת האיים של ארץ האש. נצפה בעופות, אריות ים ועם קצת מזל נראה גם פינגווינים.

ימים מס' 5,6,7,8 (שני-חמישי): פטגוניה (קלפטה, פריטו מורנו, קרחון פגציני, טורס דל פיינה)

ב-4 הימים הבאים נבלה ב"סוף העולם" – פטגוניה. נגיע בטיסה אל חבל ארץ זה המשתרע על פני כמיליון קמ"ר בחלקה הדרומי של דרום אמריקה, רובם בארגנטינה וחלקם הקטן בצ'ילה. האירופאי הראשון שהגיע לפטגוניה היה ככל הנראה פרדיננד מגלן, שהפליג לאורך חופיה בשנת 1520, בדרכו למצוא את המעבר מהאוקיינוס האטלנטי לאוקיינוס השקט, דרך המיצר המכונה כיום על שמו – מיצר מגלן. הוא שנתן לפטגוניה את שמה, כמו גם לאתרים שונים לאורך חופיה. פטגוניה מאופיינת בשדות קרח יבשתיים עצומים, מושבות פינגווינים, עיירות ציוריות, פארקים עם לגונות ואגמים בשלל צבעי כחול-ירוק. העיירה קלפטה שוכנת בערבות פטגוניה, למרגלות הרי האנדים ועל שפת אגם ארחנטינו. היא קרויה על שם שיח מקומי, ומוכרת כבסיס יציאה לחלקו הדרומי של פארק הקרחונים לוס גלסייארס, שהוכרז על ידי אונסק"ו כאתר מורשת עולמית. אין טוב ממנו להמחיש את העימות הדרמטי בין ההרים למדבר. נטייל אל קרחון פריטו מורנו, המהווה מוקד משיכה, בעיקר בזכות תהליך מחזורי שמתרחש כבר כמעט מאה שנה: בכל כמה שנים מתקדם הקרחון לאגם ארחנטינו וסוכר את אחת מזרועותיו עד שהמים הגואים ממוטטים אותו בקולות נפץ אדירים וחוזר חלילה. המראה של צוק הקרח המתרומם מעל המים לגובה של כ-70 מטר הוא חזיון יפהפה, וקריסתו היא אחת מתופעות הטבע המדהימות שיש. נערוך שייט בין הקרחונים הצפים במימי אגם ארחנטינו, ונגיע אל קרחון ספגציני, הגדול בקרחונים של שדה הקרח הפטגוני.
בהמשך, נחצה את הגבול לצ'ילה, על-מנת לבקר ו"לגעת" בשמורה המרתקת ביותר של דרום אמריקה – "טורס דל פיינה"– "המגדלים הכחולים". ננצל את יומנו לחזות בשלל פלאי הטבע: אגמים, קרחונים, בעלי חיים, מפלים, ומעל לכל – שלושת מגדלי הגרניט המתנשאים לגובה של כ- 2,500 מטר! בהמשך, נשוב לקלפטה, ממנה נטוס לבואנוס איירס

יום מס' 9 (שישי): בואנוס איירס

היום נשלים את היכרותנו עם בואנוס איירס, ונתוודע לקהילה היהודית הגדולה ביותר בדרום אמריקה. יהודי בואנוס איירס מאורגנים בקהילות ובתי כנסת עפ"י עדות ומוצא. ברובע, שבעבר היו רוב תושביו יהודים וכיום הוא כשאר חלקי העיר, ניכרים עדיין מאפייני האוכלוסיה היהודית שהתגוררה בסביבה: חנויות ובתי מסחר קטנים, בתי כנסת ובתי אוכל יהודיים, ואפילו "חרדים" עם קפוטה ופאות. וכמובן שלא נפסח על "שדרות מדינת ישראל".
התארגנות לשבת, תפילה וסעודת ליל שבת .

יום מס' 10 (שבת): בואנוס איירס

לאחר התפילה וסעודת שבת, נצא לסיור רגלי באזור המלון עם מלווה הקבוצה. לאחר צאת שבת נצא למופע טנגו.

יום מס' 11,12 (ראשון-שני): בואנוס איירס – פוארטו איגואסו

נצא לפוארטו איגואסו, ונבקר במפלי האיגואסו, שמורת טבע עולמית יפהפייה בגבול ברזיל, ארגנטינה ופרגוואי. מפלי איגואסו הם בעלי שטח המפלים הגדול בעולם. רוחבם מגיע ל- 4 ק"מ ומכיל כ-270 מפלים, המסתערים ממרומי השבר הגיאולוגי של נהר איגוואסו, מעט לפני מיזוגו עם נהר הפאראנה האדיר. המפלים נתגלו על-ידי האדם הלבן בשנת 1541, והוכרזו יחד עם ביצות הפנטאנל כשמורה עולמית. שפע המים והצמחייה הטרופית העשירה יוצרים נוף ייחודי מדהים. בסוף היום נעבור לצד הברזילאי של מפלי האיגואסו הביקור במפלים מספק תמונה פנורמית של המפלים לאורך מאות מטרים. להשלמת החוויה נשוט אל המפלים הגדולים בסירות זודיאק. לקראת ערב, נטוס לסאו פאולו.

יום מס' 13 (שלשי): סאו פאולו (ברזיל)

סאו פאולו, העיר הקוסמופוליטית ביותר בברזיל. בעיר שכונות אתניות רבות, בהן מרוכז המעמד הבינוני הגדול והמשכיל ביותר במדינה. העיר הוקמה ב- 1554 ע"י "הבנדירנצ'יס", – חלוצים, סוחרי עבדים. במאות ה-18-19 צמחה העיר מאוד בזכות גילוי זהב, המסחר בעץ הגומי וגידול מטעי הקפה. אז הונחו מסילות ברזל והוקמו מפעלי תעשיה שמשכו גלי מהגרים מאירופה. תנופת פיתוח מהירה שנמשכת עד היום. ניסע בשדרת פאוליסטה, היא השאנז אליזה של סאו פאולו, נתוודע לארכיטקטורה הברזילאית הידועה – בניינים בעלי עוצמה, מבנים של מוסדות ובנקים, ביניהם בנק ספרא. נוכל לראות את הברזילאים מטיילים בין חנויות האופנה וגלריות האומנות הייחודיות של העיר היוקרתית, נראה את גורדי השחקים, בהם עובדים וחיים עשירי סאו פאולו, נראה את מבנה ה"תיאטרו מוניסיפל", מקור גאוותם של תושבי העיר, הבנוי בסגנון הברוק משולב באר-נובו. רוב יהדות ברזיל (כ-100,000 איש) מתגוררת בעיר. ננסה לעמוד על מאפייניה של קהילה חזקה זאת, למרות שבימים אלו מתקיים הקרנבל הידוע. בערב, נצא בטיסה למנאוס.

יום מס' 14,15 (רביעי-חמישי): מנאוס (האמזונס, יער הגשם הטרופי באמזונס)

מנאוס – בירת האמזונס, שימשה במאות ה- 18-19 מרכז ליצוא עץ הגומי, שהתגלה בברזיל ע"י הכובשים הפורטוגזים. במקום התפתחה עיר משגשגת, שהתרבות האירופאית לא פסחה עליה. העיר יושבת בסמוך למפגש שני יובלים גדולים של האמזונס – "ריו נגרו" ו"סולימאוס", שצבע מימיהם שונה והם זורמים יחד מבלי שמימיהם יתערבבו. נראה את בית האופרה המפואר והשוק העתיק, ונתרשם מסגנונות הבניה המיוחדים של העיר. נתוודע
לקהילה היהודית, שתחילת התיישבותה במקום בשנת 1810. נצא בשייט אל הג'ונגלים של האמזונס ונהנה מיער הגשם הטרופי. נערוך היכרות עם מיני הצומח, החי ותושבי השבטים המקומיים. נשוט ונערוך תצפיות וביקורים ונתרשם מגידולי הקקאו באזור. בלילה נטוס לריו דה ז'נרו.

יום מס' 16,17,18,19 (שישי-שני): ריו דה ז'נרו

ריו דה ז'נרו היא אחת הערים היפות ביותר בעולם. שכונותיה הציוריות ממוקמות בצורה טבעית בין האוקיאנוס הכחול וחופים חוליים לבין צוקי גרניט שחורים ויערות טרופיים בתוך העיר. אלה הופכים אותה לעיר מיוחדת במינה, המשובצת בפארקים ירוקים, מרכזי מסחר ושווקים הומים, חופים נהדרים, בתי הקפה ומסעדות המלאים תמיד ונדמה כאילו
"הקריוקס" – כפי שמכונים תושבי ריו, רק מבלים. בתקופת הקרנבל, העיר הומה תיירים ומקומיים הלבושים בבגדים ססגוניים, תזמורות וריקודים ברחובות העיר. בתי הספר הפשוטים לסמבה צועדים במרכז העיר, ואילו הליגות הגבוהות צועדות במסלול מיוחד – Sambodromo. בתום שבוע הקרנבל – בשבת, נערך מצעד בתי הספר שניצחו בקרנבל – "מצעד המנצחות". בעת שהותנו בעיר, נערוך סיור במרכז העיר ובשכונת סנטה תרזה הישנה והציורית. נטייל לאורך החופים, נעלה ברכבל אל "הר הסוכר" ונצפה ממעוף הציפור בנוף המרשים של המפרצים והעיר. נצא לטיול ג'יפים ביער טיז'וקה – היער האורבני העתיק עולם. נבקר בגן הבוטני עתיק היומין, נסייר ב"פאבלות", שכונות העוני המרתקות של ריו, נעלה אל פסגת "הקורקובדו". בשבת, נצא לסיור רגלי באזור המלון, יחד עם מדריך הטיול המעוניינים, יוכלו במוצ"ש לבקר ב"סמבודרומו" ולצפות במצעד המנצחות.

יום מס' 20-21 (שלשי-רביעי): ריו דה ז'נרו – אירופה – תל אביב

נשלים את היכרותנו עם העיר ככל שיאפשר לנו הזמן, בהתאם לשעת הטיסה. בשעת צהריים, נעשה את דרכנו לשדה התעופה, ממנו נטוס דרך יעד ביניים, חזרה לתל אביב. נחיתה ביום ה- 21 (רביעי)